Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opony i Felgi Megane 3


rashyy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę się doradzić co do kupna nowych opon i felg a więc co radzicie bo z tego co wiem to standardowe stalowki w megane 3 to 15'' 5x114,3 Et 47  - opony 195/65 15" i teraz moje pytanie czy lepiej kupic opony na te felgi bo takie posiadam czy lepiej może przejśc na felgi 16" o rozmiarze 205/55 ? 

Oraz proszę o doradzenie jakie opony byście proponowali kupic do kwoty 250 za szt. MAX (CHODZI O OPONY WIELOSEZONOWE) ?

Auto : MEGANE GRANDTOUR 3 (kombi) , Rocznik 2009 , silnik 1.9 CdTi

lapka2.gif

REGULAMIN

5.1 Użytkownicy zobowiązani są do umieszczania swoich tematów w odpowiednich działach... - przeniosłem - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego co chcesz. Możesz zostać na 15'' jak też przejść na 16'' Fantazje ogranicza jedynie Twój budżet:)

Wizualnie będzie odrobinę lepiej na 16'' ale i tak dopiero przy 17'' koło jakoś wygląda, ale im wyżej tym drożej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rashyy napisał:

 jakie opony byście proponowali kupic do kwoty 250 za szt. MAX (CHODZI O OPONY WIELOSEZONOWE) ?

Hej,

Ja jeżdżę na całorocznych od wielu lat. Przerobiłem wszystkie modele Klebera i Vredestaina. Obecnie mam Hankook 4sH750. Właściwie to z każdych opon byłem zadowolony. Jednak obecne Hankooki są najlepsze z tego co miałem. Jedyna wada - w niektórych warunkach wydają odgłos jak wyjące łożyska i są dość twarde. Może to kwestia tego, że w rozmiarze 205/55/16 mają indeks XL. Klebery Quadraxer - bez zastrzeżeń, Vredestain quatrac - bardzo wygodne opony, ale szybko się zużywają i stosunkowe słabsze są w warunkach zimowych.

W oponach całorocznych sprawdza się zasada - im drożej tym lepiej. Gdyby miał budżet to kupiłbym GoodYeara albo CrossClimate. Szukaj opona np. na olx. Często trafiają się nowe komplety w dobrych cenach. Ja kupiłem swoje hankooki po 200zł/szt., gdzie normalna cena w sklepach internetowych to 250zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za info chyba sie przełoże na 16" i takie pytanie jeszcze jezeli chciałbym kupic aluminiowe felgi to rozstaw rozumiem ze ten sam 5x114,3 a jakie powinny miec ET ? tez takie samo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!