Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Zwracam się do was o pomoc - (ponieważ nie znalazłem takiego problemu jak u mnie - mimo że ten błąd, jak widzę pojawia się często).
Chodzi o błąd ABS/ESP.

Posiadam Renault Megane II 2005 1.9 dci w kombi i mam nastepujący problem.
Dokładniej to po rozpędzeniu auta do około 20km/h czuję na pedale gazu jakby drganie ASR/ESP (kontroli trakcji) (chyba z prawego przedniego koła) i po chwili zapala się błąd ABS/ESP na desce i Service - po tym błędzie trakcja przestaje działać, ale ABS działa nadal.

Problem w tym że zanim rozpędze auto to przy tej mniejszej prędkości zaboksuje kołami - trakcja działa i mryga prawidłowo. Dopiero po przekroczeniu pewnej prędkości auto jakby zczytywało błąd i go wyświetla - wyłączając jedynie trakcje. 
Po wyłączeniu zapłonu - błąd każdorazowo gaśnie i zapala się znowu po przejechaniu kilkudziesięciu metrów (czasm objawia się terkotaniem - jakby zaczęła działać trakcja - na prawym kole).
Czujnik kąta skrętu wyzerowany, clip podłączony (nic ciekawego mechanik nie powiedział - jutro wracam do niego raz jeszcze), zbieżność ustawiona.
Nie mam pojecia skąd się to mogło wziąć.
Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jedai napisał:

Dokładniej to po rozpędzeniu auta do około 20km/h czuję na pedale gazu jakby drganie ASR/ESP (kontroli trakcji) (chyba z prawego przedniego koła) i po chwili zapala się błąd ABS/ESP na desce i Service - po tym błędzie trakcja przestaje działać, ale ABS działa nadal.

Wtedy jest sprawdzenie poprawności działania ESP. Niesprawny wyłącza tylko ESP i ASR.

Koniecznie trzeba zczytać błądy z UCH, żeby poznać przyczynę.

1 godzinę temu, Jedai napisał:

jakby zaczęła działać trakcja - na prawym kole).

Tak chwilowo jest naprzemiennie.

To brzmi optymistycznie.

Konieczna wymiana płynu hamulcowego, ale nie ma pewności, czy wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!