Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Duże spalanie 10,5 L/100 km - 1,9 dci ???


Rekomendowane odpowiedzi

witam.

wydaje mi się że moja Megane II 1.9 dCi z 2004 roku także zbyt dużo pali. co prawda robię ostatnio tylko krótkie odcinki w mieście na zimnym silniku, ale około 10L / 100km to chyba przesada. dziś jechałem trochę obwodnicą, no i spadło do 9 litrów,

 

myślę że wszystko jest ok, średnie spalanie to tylko matematyka. Ostatnio przy jeździe na odcinkach ok 2-3km ( przejechałem tak ok 70 km, miasto, zimny silnik ) średnie spalanie wg komputera wynosiło ok 10.3 l/100km jednak wystarczyło przejechać na ciepłym silniku dłuższy dystans ok 40 km ale też praktycznie w mieście ( Pruszków - Warszawa ) i spalanie ( średnie ) spadło do 8 l/100km.

Pamiętajmy że producent podający średnie spalanie ( miasto, trasa, mieszane ) dokonuje badań w idealnych ( dla niego ) warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pół roku użytkowania wiem już ze komp mi sporo zawyża. lejąc od korka po korek zawsze na tym samym dystrybutorze, cały bak po mieście wychodzi mi 7,6L gdzie komputer pokazuje 9,6L / 100km... ponoć można to jakoś skorygować procentowo na clipie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

carlozsatana, ciesze się ze nie jestem sam :oops: im więcej jeździ się w trasie tym średnia bardziej zgadza się z rzeczywistą. moim zdaniem duże znaczenie ma tu te przeliczanie spalania auta na postoju, a wiadomo jak to zimą się często zdarza czekać na coś/kogoś w odpalonym, ciepłym aucie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i nawiąże do tematu jednak zamist o sceniku napisze troszke o megane. A więc mimo iż mam megane od niedawna to od początku postanowiłem tankować na shellu bo naczytałem się że renault są dość wrażliwe na rodzaj paliwa i hmm powiem tak jak skasowałem licznik i wszystkie ustawienia to komputer pokazywał mi od razu 12.9 l/100 a teraz niewiele spadło bo komputer pokazuje mi 11 L/100km a spalanie chwilowe chyba jest równie wielkie. Nie powiem jestem tym dość przerażony przeczytałem już kilka tematów odnośnie dużego spalanie megane II i scenika ale nie potrafie wywnioskować co może być z moim :oops: w piątek wymienie rozrząd inne paski filtry i olej zobacze czy to coś pomoże bo skoro większość ludzi mówi że ich spalanie mieści się w granicach do 7 litrów a tymczasem u mnie jest 11 czy nawet 12 no to napewno coś jest nie tak. Gdybym chciał pozwolić sobie na spalanie 11 litrów oleju i byłoby mnie oczywiście na to stać to zamiast diesla kupiłbym mocniejszą benzyne : ( ... Zapytam jeszcze mechanika z serwisu renault czy może wie o co tu naprawde chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sleepless, nie przejmuj się, nie jesteś sam. też mam Meganke II z tym samym silnikiem.

Także na początku martwiłem sie spalaniem, ale zobaczysz, jak zrobisz na pełnym baku 650-700 km, zatankujesz znów do pełna i obliczysz sobie ile spala - zobaczysz ze nie jest źle. jak mówiłem to kwestia obliczania spalania na postoju. ja ostatnio jeżdżę tylko po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm na 5 biegu jak jechałem 100 km/h to przy 2100 obrotach miałem chwilowe zdaje się 8.0 / 8.1 ale ono podczas przyspieszania strasznie skacze na niższych biegach tak od 14 do 25 ; o jak jeżdże góra do 2500 tys staram się ani nie przesadzać z obrotami ani też żeby się dusił na jakichś niskich obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bujam się na tym już prawie 5 miesięcy sprawdzałem już lanie paliwka pod korek, komputer pokazuje dobrze. Na trasie dalej pali 8-9 l. przy jeździe 100-130 km/h. Objechałem już z 10 mechaników wydałem sporo kasy i nic. Zostaje mi poczekać co przyniesie wiosna, może to jakiś czujni od temperatury. W ostateczności sprzedam problem razem z samochodem. Gdyby nie to spalanie samochodzik na 5. Przejechałem 20 tyś i nie było problemu. Może ktoś z was wpadnie na to co może być. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dodam że wyszło mi dziś spalanie 10.5 litra jak dolałem niecałe 25 litrów a zrobiłem 260 kilka km od pełnego zbiornika nie wierze że to tak ma być niby ktoś coś pisał o tym czujniku EGR czymkolwiek to jest no ale może pomoże wymiana tego ów czujnika naprawde nie mam pojęcia : ( jeśli ktoś rozwiąże jakoś problem dużego spalania to niech podzieli się w jaki sposób można je zredukować spowrotem do w miare niskiego.

 

Pozwole sobie dodać pewien link do owego zaworu EGR w którym jest opisane niby jego działanie może komuś to pomoże ja nie sądze żęby miał on coś wspólnego z dużym spalaniem ...

lhttp://nubira.autokacik.pl/lektury/egr/egr.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie gdy dziś wymieniałem poduszke silnika to gdy zapytałem mechanika czy nie wie jaki może być powód większego spalania i napomniałem o czujniku EGR to powiedział że wówczas samochód by nie jeździł i że to być może wina przepływomierza ale jak można to sprawdzić albo skąd wiedzieć że coś z nim nie tak bo póki co ja nawet nie wiem gdzie się on znajduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajduje się w grubej rurze, za filtrem powietrza. po prawej stronie komory silnika, za akumulatorem. bylo gdzies na forum. sam z nim nic nie zrobisz, trzeba przełożyć inny, oryginalny. chociaż jak nie masz na kompie błędów z przepływomierzem to powinno być wszystko ok. czasami winna bywa wtyczka od niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!