Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana silnika k4m760


kalisto455

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum

 

Niestety pojawił sie problem z moim autem i konieczna jest wymiana silnika. Zaczęło się od wycieku oleju do płynu chłodniczego, po sprawdzeniu czy w układzie chłodzenia na obecność spalin wynik niestety był pozytywny. W zwiazku z tym padła decyzja o robieniu głowicy ale niestety po rozebraniu okazało sie że uszczelka jest cała(żadnych oznak zużycia). Głowice oddałem do sprawdzenia i niestety okazało się że jest szczelna. 

Jedyna rozsądna diagnoza ze strony mechanika padła na pęknięty kanał olejowy w bloku silnika. 

W zwiazku z powyższym potrzebuje pomocy w kwesti doboru silnika pasującego do mojego auta. Obecne siedzi tam silnik K4M 760 1.6 16V a samochód to megane ii 2005r nr VIN VF1BM0C0H34791479. Jaki inny silnik (oczywiście również 1.6) bez problemu bedzie można zamontować w tym aucie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2019 o 22:02, droopy napisał:

Z ciekawości, jaki przebieg? Aż trudno uwierzyć, te silniki naprawdę trudno zatłuc...

Auto jest krajowe wiec przebieg chyba jest w miarę pewny około 260 tys. km.

Z tego co wiem (ponieważ auto mam od niedawna) były problemy z chłodzeniem ponieważ była wymieniana chłodnica i termostat co może świadczyć o przegrzaniu.

Generalnie auto kupiłem jakiś czas temu trochę na ryzyko ale nie brałem aż takiej opcji pod uwagę jak pekniety blok:P

Pomoże ktoś w doborze silnika? Ponieważ K4M 760 w mojej okolicy jest jak na lekarstwo a warto byłoby go obejrzeć przed zakupem więc może jakiś zamiennik da się zamontować.

Nikt nie pomoże?

Edytowane przez kalisto455
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!