Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MEGANE 1.4 16V BRAK WSKAZANIA PALIWA + REZERWA


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Piszę do wszystkich z prośba o pomoc, ponieważ przeglądałem i próbowałem rozwiązań z różnych tematów ale nie znalazłem źródła problemu. Jeżdżę Meganką 1 z 2000 roku 1.4 16V 95KM. Auto zapala i jeździ bez większych problemów czy szarpań ale od jakiegoś czasu mam problem ze wskazaniami poziomu paliwa. Wskazówka paliwa ciągle znajduje się na rezerwie, ciągle świeci się też jej kontrolka. Wykonywałem już test zegarów, podczas którego wszystkie wskazówki pracują. Pomimo skasowania błędu, co jakiś czas ponownie zaświeca się literka "J". Sprawdzana była pompa paliwa pod kątem elektryki - elektryk stwierdził, że jest ok. Dodam, że podczas dwóch ostatnich tankowań, zaobserwowałem syk powietrza podczas odkręcania korka do wlewu paliwa. Czasem pojawia się też problem, że nie ma podświetlenia licznika i zegarów - wtedy wyciągam i wkładam ponownie bezpiecznik "MEMO INJECT" i podświetlenie wraca (problem ten pojawia się sporadycznie). Przeglądałem i wymieniałem wszystkie bezpieczniki po lewej stronie kierownicy. Kostki z kablami od zegara i jego styki były "potraktowane" kontakt spray'em. Jeżeli ktoś orientuje się to niech doradzi w czym może tkwić problem i czy opłaca się to naprawiać ?

Edytowane przez Jarecki125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz utopiony pływak w zespole pompy. Bardzo łatwo to sprawdzić omomierzem, bez wyciągania pompy.

Gasnące podświetlenie licznika - może przerywać przy regulatorze natężenia oświetlenia. Tam w skrajnej pozycji się nagrzewa, czego następstwem jest utlenianie (zwiększenie oporu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zainteresowanie tematem. Jeżeli chodzi o pływak to elektryk i mechanik sprawdzali i stwierdzili, że jest ok. Jakiś czas temu przekładana była również inna pompka paliwa ale wskazówka paliwa i rezerwa ani drgnęła. Nie wiem na ile to istotne ale dodam, że wskazówka poziomu porusza się podczas testu zegarów, po przekręceniu kluczyka na zapłon opada jednak całkowicie. Gdzieś czytałem, że może to być błędny sygnał z komputera aczkolwiek w kwestii elektryki jestem zielony, więc nie wiem czy może to być prawdą ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Trochę czasu minęło od ostatniego wpisu. Dzisiaj postanowiłem raz jeszcze pokombinować przy aucie. W miejscu oznaczonym 1 docisnąłem koncówke na kabelkach, w miejscu pod numerem 2 wyciągnąłem te trzy bezpieczniki 7,5 i psiknąłem te miejsca KONTAKT SPRAY'em. Dodatkowo odłączyłem klemy od aku i je również potraktowałem KONTAKTEM. Ku mojemu pozytywnemu zdziwieniu okazało się, że wskazówka zaczęła pokazywać poziom paliwa i znikło wskazanie rezerwy. Podczas testu zegarów zniknęła literka "J". Myślałem już o końcu problemów - po chwili zauważyłem jednak, że zegary po włączeniu silnika potrafią na chwilę opaść, po czym wracają do właściwych pozycji. Za każdym takim mrugnięciem, "kwadraciki" poziomu oleju pokazują różne wartości. Raz test zegarów pokazał literkę "h". Czy oznacza to bezpośredni problem z czujnikiem poziomu oleju ?

BEZPIECZNIKI POD MASKĄ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!