Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Trasa


maciejmacku

Rekomendowane odpowiedzi

Za tydzień wybieram się moją Megane w dłuższą trasę (Głogów --> Praga). Tutaj pytanie. Czy ktoś z okolic jechał do Pragi i zna jakąś dobrą drogę. Nawigacja pokazuje kilka alternatywnych dróg i nie wiem którą wybrać. Zależy mi na szybkiej trasie, ale nie jakimiś dziurami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc do Pragi jadę właśnie przez Głogów-Polkowice-Legnica-Jelenia Góra, tutaj masz już częściowo S-3.

Następnie kieruję się na przejście Jakuszyce - Harrachov -Tanvald - Mlada Boleslav - Praga.

Może nie jest to najlepsza droga, ale lubię tędy jechać. Jeżdżę już nią wiele lat, mam tzw "swoje" miejsca, gdzie kiedy się nie spieszę, lubię wypić na kawę, zjeść obiad. Lubię ciche miejsca, dlatego nie piszę gdzie :). 

Nie zapomnij o opłacie za drogi w Czechach, ja kupuje zawsze roczne, ale są też dziesięciodniowe.

Za niedługo pewnie trasę zmodyfikuję, dokończą budowy, polecę S-5 przez Wrocław.

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kacper69 nie przesadzajmy. To jest trasa kluczowa i często lepiej utrzymana niż niejedna droga w bardziej "sprzyjającym" klimacie. Jeśli przejście jest otwarte dla ciężarówek (jeśli Czesi nie zamknęli) to można śmiało i bez obaw jechać bez łańcuchów. Dobre opony zimowe oczywiście są wskazane. Ja jak z Jeleniej jeździłem do Pragi to podobnie jak @Lelupi. Co mogę polecić to zakup winiety nie na przejściu granicznym ani przed nim tylko na pierwszej stacji benzynowej po czeskiej stronie. Polacy zdzierają dość mocno ze swoich rodaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, kacper69 napisał:

Jakuszyce to nie jest dobry pomysł o tej porze roku.

Jest to bardzo dobry pomysł. Zresztą nawet, gdyby na drodze zalegał śnieg, to tylko "kilka" kilometrów. Nie przesadzajmy... Jedynie czego można obawiać się, to ciężarówki w poprzek dogi przy bardzo złych warunkach, ale wtedy dosyć szybko zamykają ruch dla ciężkich pojazdów. 

Tak wygląda obecnie droga na Jakuszyce.  W chwili wstawienia linku- piękny czarny asfalt!

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga z Bolkowa do Kamiennej, a późnej do Lubawki jakaś rewelacyjna nie jest. Jak przychodzi atak zimy to Kamienna Góra - Lubawka też lubi być sparaliżowana. Jakby Ci przyszło na myśl jechać przez przełęcz Okraj to lepiej o tym od razu zapomnij. A tak to przecieraj szlaki :) W końcu wszystkie drogi prowadzą do celu.

Możesz też jechać na Chocianów, ewentualnie Szprotawę, Bolesławiec, Lubań albo Zgorzelec (A4 albo wzdłuż), Zawidów i dalej na Czechy. Możesz jechać jedną trasą, a wracać inną. Pytanie czy zależy Ci na czasie, widokach, czy stanie dróg. Jak widokowo to nawet możesz z Bolesławca przez Świeradów do Szklarskiej. Opcji masz mnóstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi tylko i wyłącznie na czasie. Jazda do Jeleniej przez Świerzawę to tragedia, a dalej przez Szklarską Porębę i Jakuszyce też słabo to widzę.

Edytowane przez maciejmacku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci zależy na czasie to najszybszą trasę wyznaczą Ci Mapy Google. Aktualnie nie ma sensu jeździć do Jeleniej z Głogowa przez Złotoryję i Świerzawę. Masz S-kę do Bolkowa. Kilometrów może więcej, czas ten sam ale dużo lepsza droga.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!