Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nowy silnik TCE z LPG


czik3n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z góry przepraszam, że piszę tutaj, a nie na innym forum, ale mamy tutaj speców od silników Tce, a temu najbliżej do tego który zawita u nas w domu.

Sytuacja wygląda tak w związku z tym, że mama potrzebuje małego autka miejskiego który pali mało bo robi względnie krótkie odcinki czyli tak z 60km dziennie chcemy kupić nowe autko z salonu. Ja obstawiałem za nową 500 z 1.2 75KM z gazem ( wymóg wręcz priorytetowy GAZ ma być i już). Opli nie chcemy, a właściwie ofert na rynku z autkami z fabrycznym LPG mało. Mamie podoba się Clio, autko całkiem fajne, szczególnie z full ledami ( bierzemy pełną opcje bo autko z 10 lat u nas pojeździ zanim pójdzie do "żyda"). Jednak Clio które są teraz w ofercie to te marne 0.9Tce 90KM no aż mnie skręca na myśl o tych 3 marnych garach i trzęsącym się autku jak Cinquecento :rolleyes:. Wie ktoś jak z awaryjnością tego silnika? jak to znosi Gaz? Pytałem o dostępność 1.2 bo wcześniej Clio było sprzedawane z tym silnikiem, ale wycofali bo przecież trzeba być eco.  Szukałem informacji na różnych forach, ale ile osób tyle opinii zupełnie jak tutaj z 1.4Tce. Jeszcze nie zamówiliśmy bo może dowiem się czegoś PRZED, a nie po fakcie co mogłoby być w późniejszej eksploatacji kosztowną naprawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 0,9 Tce ma pośredni wtrysk to nie będzie problemów z lpg. Zobacz na lpg-forum, tam chyba było o tych silnikach. Najlepiej byłoby zapytać kogoś kto taki silnik zagazował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mich64 nie sprecyzowałem, ten silnik fabrycznie będzie już z LPG z salonu ( nie chce się bawić w zakładanie w nowym aucie bo jak cokolwiek później wyskoczy to powiedzą, że to przez nasze dołożone LPG :)  uroki serwisów, a użeram się z nimi dosyć często bo mamy kilka busów wiec wiem co mówię). Szukałem, ale silnik jest w sumie krótko na rynku, i albo jeszcze nie ma typowych bolączek, albo nikt nic nie mówi bo jak już kupi to nie powie, że dziadostwo. Głównie chodzi mi o to czy ten silniczek jakkolwiek znosi LPG bo 1.6 Sce też niby był z LPG oferowany, a koniec końców chyba źle znosi gaz ostatecznie. Najprościej byłoby wziąć choćby tego fiacika 500, ale no mama uparta wzrokiem kupuje, i że Clio wydaje jej się ładniejsze poza tym Ja mam Megane, kiedyś tam na początku 2000r mieli nowego Scenica i z gazem hulał aż miło ( ale 1.6 jak u mnie, a nie przetłumaczysz, że tu 0.9Tce i zupełnie co innego) to trochę się boje, że na minę się wbijemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!