Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kodowanie wtryskiwaczy BOSCH 1.9 dCi


skrzako

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy jest ktoś tu na forum kto opisze jak wygląda procedura kodowania wtryskiwaczy 1.9 dCi CLIP'em?

Mam pewien problem. Wtryskiwacz wydaje metaliczny stukot, ale silnik pracuje bardzo ładnie tzn, równo, nie szarpie itp. Podkładki pod wtryski nowe.

Od razu mówie, że nie jest to panewka ( dobrze znam ten temat ) ani głowica/zawory oraz sworznie tłoka/korbowody.

Wymieniałem już wiele razy te wtryski w różnych modelach ale nigdy nie było konieczności wprowadzenia kodów i tego nie robiłem.

Silniki zawsze odpalały bez większych problemów i z chęcią wkręcały się na obroty.

Jednak w obecnym przypadku po zamianie dwóch innych nie podejmują pracy.

Szukałem na forum takiego tematu ale nikt konkretnie nie opisał procedury kodowania wtrysków przy użyciu CLIP'a. Jak długo trwa ta operacja? Co należy zrobić?

Wiem, że kod IMA musi zawierać 6 znaków/cyfr. Czy to jest napewno ten kod, który zaznaczyłem na załączonym zdjęciu ?

wtryski-1.9-dci.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to są te zaznaczone kody.

Wpisujesz je w kalkulatorze wtrysku (sterownik 120 jak się połączysz clipem). Jak wejdziesz w tryb naprawy to jest tam opcja podpisana: wpisywanie kodów wtryskiwaczy.

Wpisujesz kody przy użyciu wielkich znaków (drukowanymi), klikasz zatwierdź i po sprawie. Musisz zaprogramować tylko wymienione wtryskiwacze. Czas operacji zależy głównie od tego, czy szybko piszesz na kompie :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką i konkretną odpowiedź. Tak myślałem, że to nic skomplikowanego...

 

 

Czy w przypadku zamiany wtryskiwacza na inny niż ten przypisany/oryginalny i podłączeniu CLIP'a w parametrze ,, WYKORZYSTANIE KODÓW WTRYSKIWACZY" powinno się wówczas zmienić na ,,NIE" ?

 

Edytowane przez skrzako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skrzako napisał:

Czy w przypadku zamiany wtryskiwacza na inny niż ten przypisany/oryginalny i podłączeniu CLIP'a w parametrze ,, WYKORZYSTANIE KODÓW WTRYSKIWACZY" powinno się wówczas zmienić na ,,NIE" ? 

 

 

Z tego co pamiętam po sobie, to mimo że wtryskiwacz został zmieniony i był inny kod wtryskiwacza to opcja "Wykorzystanie kodów wtryskiwaczy" była zawsze na TAK. Nawet jak przez przypadek wywaliłem wszystkie kody wtrysków ze sterownika to ta opcja brzmiała TAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie posprawdzałem to w innych samochodach. W tych, których mam pewność, że zamontowane są inne wtryskiwacze ( nie kodowane ). Potwierdzam opcja ,, Wykorzystanie kodów wtryskiwaczy" bez zmian, czyli ,,TAK"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!