Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak reakcji lewego stopu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem w postaci braku stop w lewej tylnej lampie Renaty. Wciskając stop reaguje mi prawa lampa i trzeci stop w klapie.

Drugi żarnik w żarówce odpowiadający za postojówkę działa prawidłowo. Uprzedzając wątpliwości, wyeliminowałem temat żarówki.

Dla pewności kupiłem nowe 2 żarówki i naprzemiennie umieszczałem je w obu kloszach. Doginanie blaszek doprowadzających prąd też niczego nie dało.

Na pierwszy rzut oka nie widać, żeby jakikolwiek kabel był przecięty.

 

Czy jest możliwe żeby padł jakiś przekaźnik, ewentualnie coś nie tak z wkładem lampy? Nie skłaniam się do bezpiecznika, wydaje mi się, że gdyby to był bezpiecznik nie działał by żaden stop.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde światło STOP ma osobne zasilanie z modułu komfortu w kabinie. Może trzeba sprawdzić błędy w UCH? Sprawdź miernikiem czy dochodzi napięcie do blaszki zasilającej żarówkę stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie może jakiś schemat do tylnej lampy?

Przez pin przechodzą 4 kabelki, a obsługują dwie żarówki o trzech funkcjach (kierunek, postój, stop).

Każdy działa w innym momencie i chciałbym trochę lepiej zrozumieć co gdzie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- kolor łososiowy- kierunkowskaz

2- kolor biały - stop

3 -  wolny 

4 - niebieski - pozycyjne

5 - czarny - masa.

Do każdych świateł jest osobny schemat, wszystkie światła zasilane są z modułu komfortu (UCH) kabiny, nie ma do nich dedykowanych bezpieczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chwili będę w takim wypadku testować. Tak samo jak nie ma dedykowanych bezpieczników, nie powinienem doszukiwać się przekaźnika od obwodu świateł?

Wszystko jest zasilone bezpośrednio z modułu w kabinie? Szukam ewentualnej innej przyczyny na wypadek gdyby przewód był sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zweryfikowałem miernikiem przewody i wkład lampy przez co ustaliłem, że prąd dociera do kostki, która teoretycznie przekazuje prąd dalej.

Wkład też ładnie podaje prąd do żarówek, co potwierdziłem sobie przekładając na krzyż wkład do drugiej lampy. Tam działały wszystkie funkcje włącznie ze stopem.

Co za tym idzie wytypowałem wtyk jako jedyne możliwe źródło problemów, gdyż czyszczenie też nie dało efektu.

 

Czy może orientujecie się, czy wtyk 5 pinowy SICMA (seria 1.5) będzie pasować?

Ewentualnie czy może znacie nr części jaki byłby dobrym zamiennikiem?

 

*EDIT*

ASO wypowiedziało mi się na temat tej części. Nie posiada ona osobnego numeru, jest składową całej wiązki, którą sprzedają za ok 2500PLN.

Dla Grandtoura nie ma też zestawu naprawczego, który natomiast jest dla HB za około 300PLN.

Jest to trochę dziwne bo koszt kostki na rynku to około 15PLN.

 

Załączam zdjęcia poglądowe.

IMG_20190306_193852.jpg

IMG_20190306_193900.jpg

Edytowane przez gmakowiecki
Nowe wiadomości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat do zamknięcia, jednak mimo wszystko podrzucę rozwiązanie.

Okazało się, co oczywiście wyszło przypadkiem, że poprzedni właściciel oddał mi auto z akumulatorem 44Ah (sic!).

Wyszło to po roku użytkowania wraz z dodatkowym złowrogim komunikatem o usterce ładowania akumulatora - temat rozwojowy.

Po zamontowaniu aku 63Ah wszystkie światła zaczęły działać prawidłowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie odłączenie akumulatora zresetowało moduł UCH i światło wróciło. Sama pojemność aku nie ma wpływu na działanie świateł. Podczas pracy silnika akumulator nie zasila świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Miałem to samo, tylko przestały działać obie lampy stop, została tylko trzecia. Po odłączeniu akumulatora wrócił tylko prawy stop, lewy dalej się nie świeci. Wiecie może co to może być? Czy lepiej się zgłosić do autoelektryka od razu? 

Samochód to Megane 3 Grandtour 2016 1,5 dci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!