Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie odpala przy wl. Tylnej wycieraczce. Kontrolka oleju, stop


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze nie robilem w nim pt., nie wiem czy sie nie myle, ale emisje na lpg bez kat. Sa mniejsze niz benzynowe z kat. Tak jak mówiłem, moze max pol roku bede go używał wiec takie inwestycje nie wchodzą w gre, w nadwozie jeszcze sporo wejdzie... Teraz gdy cieplo benzyna sluzy mi tylko do uruchomienia silnika. 

Edit: w poprzednim aucie miałem kat. Ale rozsypany w srodku, a badania przechodził bez problemu. Zapewne też nie truje bardziej niz diesel. Nie bez powodu coraz więcej miast wprowadza oplaty za wjazd dieslem. 

Edit2, Narazie celem głównym jest zmniejszenie spalania, to oszczędzi napewno środowisko gdy zamiast 36l spali 26 ltrów na 260km. Tylko musze wiedzieć czy sonda moze miec wplyw na instalację lpg,bo bylem pewny, ze nie jest brana pod uwagę, gdyby była to powinna psuć coś na lpg tak jak na benzynie, a wszystko jest bez zmian (oprócz tego spalania) Na dodatek po odłączeniu. , a fakt, że po odłączeniu da się jeździć na benzynie raczej nie wskazuje na to, że jest sprawna. Chyba, że jej odłączenie ma jeszcze inny wpływ na auto, ale nie mam pomysłów. 

lapka2.gif

REGULAMIN -  pkt. 5.6 literki PL -  mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

                                                                                                                                                                                                                                                          

Dnia 7.04.2019 o 09:01, Michcioms napisał:

Tylko musze wiedzieć czy sonda moze miec wplyw na instalację lpg,bo bylem pewny, ze nie jest brana pod uwagę, gdyby była to powinna psuć coś na lpg tak jak na benzynie, a wszystko jest bez zmian (oprócz tego spalania)

1/ Komputer oblicza niezbędną dawkę wtryskiwanego paliwa, mierząc ;

       - ilość zasysanego powietrza za pomocą przepływomierza, map – sensora,
      - temperatury z czujnika temperatury płynu chłodzącego silnika,

      - prędkości obrotowej silnika z czujnika położenia wału ( ustawienie wstępne pompy wtryskowej ),

      - sondy lambda, 

2/  Przez złą mieszankę, padają katalizatory, które powodują wypadanie zapłonów ,

      Sonda lambda odpowiada za korekcję składu mieszanki, więc jeśli ona pada to możesz ;

        -   wypalić zawory ( zbyt ubogo) lub

        -   rozwalić katalizator ( zbyt bogato ) -  zakładając warianty najgorsze,

        -   występuje przerywana  praca  silnika ,

 3/  Czasowe odłączenie sondy lambda to  ECU przyjmuje wtedy wartość 450 mV i chodzi z mapy ;

       -   zużycie paliwa wzrasta ,

       -   moc  spada,

       -  praca  silnika jest z szarpnięciami, przerwami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję bardzo Andrzej, zamówiłem już sondę. Zanim dojdzie i ją wymienię to dobrze gdyby ta jeszcze jakoś żyła. Gdy ją odłączyłem silnik od razu wskoczył na równe obroty na pb, również podczas jazdy wszystko jest wporządku , ale niestety pali 15l gazu/100km. Gdy z powrotem ją podłączyłem nadal spalanie 15l,i na pb jak i lpg wszystko ok. Tak jakby sterownik jej nie widział, lub w czasie gdy była odłączona coś się z nią stało. Odłączałem akumulator na dłuższy czas (ponad godzinę), ale silnik pracuje tak samo jak wtedy gdy ją odłączyłem. Możliwe, że sterownik coś zapamietał i nadal ignoruje sondę? 

Edytowane przez Michcioms
Za dużo informacji naraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Edit:Po odlaczeniu aku nadal pracuje dobrze na pb jakby sonda cudem ożyła, albo komp ją ignoruje

Mam juz fejs, jeszcze nie testowany. Mam jeszcze pytanko, mialem spory luz i stuki w lewym przednim kole, najwiekszy był na sworzniu, wymieniłem, jest o wiele lepiej, ale czasem nadal stuknie, przy hamowaniu czy malych nierownosciach. Jak auto stoi na recznym i pchne gorną cześć opony (tak zeby pojechal do tyłu) wyczuwam luz nadal, ale o wiele mniejszy. Proszę bardzo o sugestie. Pozdrawiam 

lapka2.gif

REGULAMIN - pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu. Podłączyłem ddt i proszę o tłumaczenie błędów na nasze. Spalanie mam min 12lpg,i coś tam jest o lambdzie, ale poproszę dokładniej, albo jakiś sposób na dodanie spolszczenia czy coś . Pozdrawiam serdecznie i dziękuję z góry za pomoc. 

bledy.JPG

Edytowane przez Michcioms
Plznaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nikt nic? Przy okazji mam kolejny problem z obrotami, po odpaleniu gdy zimny wcześniej trzymał lekko ponad 1tys obr. Dzisiaj po pracy gasł chwilę po odpaleniu, chyba, że "podtrzymałem" go gazem. Padło coś co wcześniej podnosiło obroty gdy był zimny. Pierwsza myśl to silnik krokowy, jednak gdy czytałem o objawach to raczej obroty byłyby za wysokie. Dzisiaj o 14stej wszystko było ok. Problem pojawi) się po postoju wieczorem. . Proszę o pomoc, pozdrawiam 

Edytowane przez Michcioms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!