Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dołożenie elektrycznie składanych lusterek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem. Po zamontowaniu elektrycznie składanych lusterek, przy próbie złożenia ich joystickiem składa się jedynie lusterko od strony kierowcy. Ktoś wie o co może chodzić?
Wymienione zostały oba lusterka na te z silniczkami składania, przełącznik lusterek oraz wiązka w drzwiach kierowcy (ta w drzwiach pasażera posiada w kostce od lusterek wyjście na 9 pinów, czyli tyle ile potrzeba do składania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś czy składanie lusterka pasażera jest sprawne? Podanie napięcia i masy do pinów 7 i 9 powinno składać a po zmianie polaryzacji rozkładać lusterko. W kostce drzwi pasażera powinny być podłączone z obydwu stron  przewody do pinów 25 i 26.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę czy sam mechanizm lusterka jest sprawny. Przed chwilą natomiast wróciłem z oględzin wtyczek w drzwiach i mocno zdziwił mnie fakt, że w kostce od strony kierowcy brakuje tych dwóch pinów od składania (25 i 26), a pomimo tego lusterko kierowcy składa się, jak to możliwe że to działa prawidłowo? Na zdjęciu gniazdo od strony kierowcy.

52926876_2144648602295303_4210112026564886528_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z yostika zasilanie idzie bezpośrednio do lusterka kierowcy, z tego lusterka z pinów 7 i 9 powinny  iść dwa przewody do wtyczki w drzwiach kierowcy do pinów 25 i 26.  Z wtyczki drzwi kierowcy dwa przewody prowadzą  do wtyczki drzwi pasażera też do  pinów 25 i 26 i zasilają drugie lusterko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa kable (7 i 9) od lusterka kierowcy kończą się u mnie w kostce, którą podłącza się do słupka, czyli rozumiem, że czeka mnie przeciągnięcie tych dwóch kabli do słupka pasażera i wtedy powinno wszystko działać. Takie ciągnięcie kabli z jednej strony na drugą to "grubsza" sprawa? (rozbieranie połowy wnętrza samochodu?), czy można je tam doprowadzić w bardziej dostępny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki za odpowiedzi postaram się coś podziałać w tym temacie :rolleyes:, jeszcze tylko pytanko czy trzeba będzie "uzbrajać" te kabelki w piny, tak jak jest to robione fabrycznie, czy zadziała to na zasadzie zaciśnięcia kabelka w odpowiednim gnieździe wtyczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można gdzieś kupić takie piny jak są w tych wtyczkach, czy pozostaje wyjąć je z jakiegoś rozbitka? Ostatecznie mógłbym też dać to do zarobienia jakiemuś elektrykowi, żeby niczego samemu nie popsuć :31_neutral_face:. Z ciekawostek powiem, że w pewnym ASO Renault za operację podłączenia tych lusterek Panowie zażyczyli sobie 2tys zł :applause:
EDIT:
Znalazłem odpowiednie piny na portalu aukcyjnym

Edytowane przez Wachim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Hej, a ile kosztowały takie lusterka? Będę pewnie potrzebował do m3. Rynek wtórny czy aso? Pewnie musiałeś też dokupić panel z dodatkowymi przyciskami - składania i rozkładania?

A w ogóle udało się to wszystko uruchomić? 

Jeszcze takie pytanie.. czy jak się dokłada moduł automatycznego składania lusterek po zamknięciu samochodu (jeśli jest to w renault w ogóle możliwe) to czy będzie dodatkowo możliwość składania lusterek podczas jazdy, np. przy wjeździe do garażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W M III jest sprawa stosunkowo prosta bo po wymianie lusterek i panelu w drzwiach kierowcy wystarczy w module drzwi kierowcy aktywować funkcję składanych lusterek. 

W trybie auto będą się składały po zamknięciu samochodu i oczywiście można je składać podczas jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, trochę odgrzeję kotleta :) od pewnego czasu mam M2 i walczę z typowymi usterkami/pierdołami. Idzie dobrze. Ogólnie trafiłem rodzynka 82k Polski salon i pierwszy właściciel :D ...no ale, zawsze jest jakieś ale. Okazało się że były wymieniane drzwi kierowcy, jakaś mała przygoda, bo próg też był malowany, ale pod plastikami jest wszystko proste.

Drzwi i instalacja jest z wersji biedniejszej, a u mnie o dziwo są piny pod składanie lusterek (obydwa złącza słupek/drzwi) a w drzwiach pasażera jest kostka przy lusterku z 9 pinami.

Przekopałem już trochę podobnych tematów m.i wątek od Gojgiena.

Więc wymiana lusterek i wiązki w drzwiach kierowcy i powinno hulać, ale ciężko to dostać, obecnie jedno ogłoszenie widzę, i chyba ta wiązka ma wszystko, ale...z tego co widzę to od Angola, będzie pasowała plug&play !? lusterka też bym wziął od Angola i przełożył zwierciadła.

 

Dzięki za rozwianie wątpliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!