Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Carminat Tomtom Live RozKraczony?


Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem w sieci na obcojęzycznym forum informacje, że jest złamany system zabezpieczeń do nawigacji Carminat Tomtom Live

Po spreparowaniu specjalnej karty SD wystarczy na nią wgrywać po prostu nowe mapy .

Czy któryś z Kolegów już to sprawdził w praktyce?

Tu można więcej poczytać i ogólnie na tym forum.

https://www.gpspower.net/renault-nissan-infiniti/350943-carminat-tomtom-live-10-05-a.html

 

 

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadne złamanie zabezpieczeń systemu. Dalej nikt nie umie stworzyć plik mct na podstawie meta i numeru CID.

To jest po prostu obraz oryginalnej karty z mapą wraz z jej numerem CID.

Jeśli masz (lub umiesz zrobić / zdobyć) kartę z takim właśnie numerem jak podany w tamtym wątku to mapy z wątku zadziałają również u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi , że są dostępne na rynku karty , np. firmy IOTECH , w których użytkownik może samemu zmieniać CID.

tu jest przykładowa taka karta ze zmiennym CID. dedykowana do nawigacji w autach.

www.alibaba.com/product-detail/Bulk-Buy-8GB-16GB-Custom-CID_60509035507.html

lub taka:

https://www.alibaba.com/product-detail/Car-GPS-Custom-CID-4GB-8GB_60834012666.html

 

Więc klonowanie kart , lub dogrywanie aktywnych  map z innych kart jest możliwe.

A w sieci są dostępne do pobrania mapy pod konkretny CID, który trzeba sobie ustawić.

Ale nigdzie nie znalazłem sklepu w Polsce, który by oferował te karty w detalu, 10 szt , to nie potrzebuję ;)

 

 

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kacper69 napisał:

Więc klonowanie kart , lub dogrywanie aktywnych  map z innych kart jest możliwe.

A w sieci są dostępne do pobrania mapy pod konkretny CID, który trzeba sobie ustawić.

Pokrótce: tak :)

Nie wiem czy podawanie takich informacji na tym forum jest dozwolone. Ale czy te karty IOTECH mają możliwość zmiany numeru czy tylko jednorazowego przypisania?

Bo jak jednorazowego to przy każdej nowej mapie będziesz potrzebował nową kartę.

Edytowane przez Qbak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam.

Szukasz na siłę problemów.

Nawet jak by karta miała tylko raz zapisywalny CID, to i tak za 2-5$ masz mapy do nawigacji.

Ale te karty mają możliwość wielokrotnej zmiany CID , tak przynajmniej się chwalą: CID changeable SD card

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie szukam problemów. Sam w dwóch R-Linkach mam karty ze zmiennym CID a kolejne kilka porozdawałem. 

Podobno jest różnica między TomTom Liva a R-Linkiem. Na tym drugim działają karty evo samsunga a na TomTomie muszą być te z fabrycznie wypalonym CID. Tego niestety nie mogę sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2019 o 08:38, kacper69 napisał:

A gdzie kupiłeś te karty ze zmiennym CIDem?

Już się nie da, wszystkie Samsungi Evo na których dało się zmieniać dawno zostały sprzedane.

Nowe serie już nie mają tego "ficzeru"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!