Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego, co pamiętam, to czarna rurka miała 10cm (fi 6mm). A tu link do niej:https://www.ebay.de/itm/Hitzebeständiger-Unterdrücksilikon-Schlauch-Silicone-Hose-versch-Größen/201016433253?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649  Zdjęć żadnych nie mam, ale życzę powodzenia i cierpliwości, bo dostęp tragedia. Jak to mi jeden mechanik powiedział: "Są auta i są Renault." Acha, radzę nie jeździć zbyt długo, tylko wymienić przewód jak najszybciej, bo jazda z zapchanym dpfem, to ryzyko większych kosztów. Pozdrawiam

Edytowane przez PIOTR85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te fi , to oczywiście wewnętrzne?

Widziałem też filmy w sieci, że ta czerwona rurka też się kruszy.

Ciekawe jakie są w tych rurkach ciśnienia i temperatura.

Może by się coś dobrało z tworzyw alternatywnych.

Ciekawe też, jakie rurki obecnie Renault wstawia w ten układ.

Może już opanowali sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie , w jakiej temperaturze i ciśnieniu pracuje ten waż?

Bo chcę dobrać go z jakiś zamienników ciętych z metra , może nawet silikonowych ?

 

EDIT, po robocie:

Na razie , a może nawet docelowo , założyłem rurkę gumową 6.3 mm polskiego producenta, nazwy nie podam, co by nie było kryptorekamy, czy "lokowania produktu"

Rurka dedykowana do paliwa, zbrojona . 

Wygląda solidnie, ten odcinek rurki ~10 cm, kosztował około 1 PLN, a niskiej jakości  oryginał Renault PN: 20 87 413 07R kosztuje około 5,5 €.

Skłonny był bym zapłacić nawet i 5 PLN za te 10 cm rurki , żeby już jej nie wymieniać w przyszłości.:58_disappointed_relieved:

Porównując parametry rurek gumowych i silikonowych, to bardziej bym stawiał na silikonowe, które wytrzymują do 280C, a myślę, że zmęczenie materiału nastąpiło właśnie z powodu zbyt wysokiej temperatury pracy.

Czarna rurka kruszyła się dokładnie na krawędzi rurki metalowej , na którą była wsunięta.

Dokładnie tak samo , jak na wielu fotkach z sieci, "ten typ tak ma". Na wszystkich fotkach ta rurka pęka dokładnie w tym samym miejscu.

Ponieważ wygląda to na wadę konstrukcyjną, to powinno być to objęte jakąś akcją serwisową ze strony Renault.

 

Obiecałem to wstawiam fotki z roboty.

Auto po otwarciu klapy, wygląda jak każde inne.

Kolejna fotka po zdjęciu wycieraczek i górnej osłony podszybia

Następnie zdjąłem dolne podszybie, jest wtedy dostęp do tych fajnych rurek.

Osłony termicznej nie trzeba zdejmować, jak się ma takie ginekologiczne rączki jak ja , nie chwaląc się.

Po drobnym poruszeniu odkręconym czujnikiem ciśnienia okazało się że czarna rurka jakoś sama pękła do końca.

Wymieniłem ją na ciętą z metra zbrojoną rurkę paliwową, polskiego producenta, w cenie około 8 pln za mb.

oryginalna rurka miała 6mm fi wewnętrzne, założyłem rurkę 6.3 mm , czyli ~ 1/4 inch , taką miałem pod ręką.

Co ciekawe, zawsze ta oryginalna rurka się kruszy na granicy metalowego konektora wychodzącego z filtra FAP. 

Aby zdjąć cybanty z rurki potrzeba płaskoszczypów o długich kleszczach, takich około 10 cm, aby to dobrze poszło.

Zwykłymi kombinerkami się to nie uda.

Warto płaskoszczypy przymerdać sznurkiem, coby gdzieś na dół nie spadły.

Cała operacja trwałą jakieś 90 minut, ale jak bym miał to robić jeszcze raz to poniżej godziny się wyrobię.

Jak by ktoś potrzebował pomocy , to służę. 

 

 

 

 

 

 

rurka megane (1).jpg

rurka megane (2).jpg

rurka megane (3).jpg

rurka megane (4).jpg

rurka megane (5).jpg

rurka megane (6).jpg

Edytowane przez kacper69
tutorial.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!