Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

106KM - Element wydający dziwne trzeszczenie.


luktal

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i koledzy co to za element zaznaczony czerwonym kółkiem na zdjęciu w załączniku. Od góry dochodzi do niego kostka elektryczna od dołu dwa wężyki tak jak by ciśnieniowe/podciśnieniowe. Wydaje on taki dziwny dźwięk jak by trzeszczenie/iskrzenie elektryczne - jednak po zdjęciu kostki zasilającej, ten dźwięk nie ustaje. Przy poruszaniu tym elementem dźwięk się moduluje... wtedy bardziej przypomina to jakieś brzęczenie membrany czy coś takiego... dźwięk ustaje ok 30sek może minutę po zgaszeniu silnika. Czy tak powinno być?

IMG_20190414_155527.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrozawór sterujący turbiną. W 2.0 dci też po zgaszeniu auta wydaje różne dźwięki. Przy odpalonym silniku też go czasem słychać, jak podniesiesz maskę. Jak wszystko działa dobrze, to nie ma co się przejmować. Nowe podobno też słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Agonalny stan wizualny" Dobre... tego jeszcze nie słyszałem.

Tak między bogiem a prawdą, to na żywca nie jest tak źle, choć jak podejrzałem to zdjęcie na kompie to też pomyślałem o myciu silnika... Są jedynie dwie kwestie, które mnie powstrzymują - nie mam gdzie i nie za bardzo nie mogę wymyślić: po co... i tak tego nie widzę, bo siedzę w środku a nie przed maską. A dla mnie to mycie silnika to jak mycie opon - Z praktycznego punktu widzenia, ani nie ma to większego sensu, ani nie ma takiej potrzeby. (Choć środek do mycia silnika mam już kupiony od 4 lat).

Pewnie skuszę się z czasem na  pucowanie, ale na bank nie teraz, bo są pilniejsze sprawy do ogarnięcia (ten samochód to nowy nabytek).

 

@Yetiq Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!