Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Ostatnio zauważyłem że moje m3 1,6 16V gubi olej. Napiszę co zaobserwowałem.

Wygląda jakby wyciekał gdzieś z okolic filtra olejowego, może bagnetu, na kompresorze klimy też był. Sprawdziłem i filtr oleju przykręcony jest dobrze a sam jest suchy. Potem większość zbiera się na dole miski w okolicach takiego jakby wzmocnienia. Wczoraj zdjąłem osłonę pod silnikiem i przeczyściłem wszystko żeby spróbować zlokalizować źródło. Dzisiaj spojrzałem (nie miałem czasu żeby znów wjechać na kanał) pod auto a tu micha znów w oleju. Dzieje sie to podczas jazdy bo po nocy pod autem było sucho. Łącznie dolałem może z 3 x 100ml. Silnik od ściany grodziowej jest suchy podobnie pasek osprzętu. Jakby ciekło przez uszczelnienie przez rozrząd to pasek osprzętu przecież też byłby w oleju? Na górze nic nadzwyczajnego nie zauważyłem - normalne zapocenie takie jak zawsze było.   Dodatkowo jak ściągałem osłonę silnika to wypadła nakrętka na klucz 12 taka trochę nietypowa - błyszcząca. Skąd takie cudo?

Zastanawia mnie czy ta nakrętka jest istotna przy tej sytuacji? Szukałem na necie jakiś wskazówek i niby może lecieć uszczelnieniem kapy zaworów ale to chyba bym widział od góry? Może odma ale to też byłoby widoczne od góry? 

Pytanie dodatkowe - dużo roboty jest żeby ściągnąć kolektor dolotowy? jakieś uszczelki mogą się potem przydać? 

Proszę dajcie jakieś pomysły co jeszcze mogę sam sprawdzić. 

 

 

IMG_20190423_172638.jpg

IMG_20190423_172714.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!