Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio samo się ścisza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum. Jestem nowym użytkownikiem forum i szczęśliwym posiadaczem nowego Renault Megane 4. Swoje auto zakupiłem w salonie w marcu tego roku i niestety zaraz pojawił się problem z radiem. Walczy z nim serwis, ale na razie bezskutecznie, więc postanowiłem zasięgnąć informacji tutaj. Może ktoś miał podobny problem lub podpowie jakieś rozwiązanie. W samochodzie mam zamontowane podstawowe radio z wyświetlaczem monochromatycznym. Problem z radiem polega na tym, że samoistnie ścisza się podczas jazdy. Dzieje się to tylko przy słuchaniu radia , przy puszczaniu muzyki z usb lub przez bluetooth wszystko działa poprawnie. Nie ma to nic wspólnego z funkcją dostosowania głośności do prędkości jazdy, gdyż jest ona wyłączona. Dźwięk po ściszeniu jest również dziwnie przytłumiony . Dzieje się to tylko podczas jazdy, na postoju nie występuje. W serwisie wymienili antenę i kompletne radio, jednak problem dalej istnieje. Czy ktoś ma pomysły w czym tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat był już kiedyś poruszany. Wymiana radia i innych rzeczy nic nie daje. U mnie też tak jest ale temat odpuściłem. jak po wymianie radia, pod dywanikiem znalazłem 2 śrubki. Boję się, że zepsują coś więcej a radio będzie grało jak gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam Limited ze zwykłym radiem i niestety jest tak samo. Pisałem o tym już na forum:

 

Próbowałem zmienić bat na dłuższy (zamiennik) i jest jakby minimalna poprawa, ale dalej jest kiepsko. Najprawdopodobniej radio ma po prostu słaby tuner i to jest przyczyna. Chcę jeszcze spróbować na innym, oryginalnym baciku z innego auta, ale nic więcej mi nie przychodzi do głowy.

Edytowane przez lukiluck1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!