Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drzwi od kierowcy - błędy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Zamek czasami wariuje i raz zamyka a innym razem nie zamyka z karty . Po podłączeniu MaxiEcu  pokazało kilka błędów . Ktoś z kolegów  podpowie co oznaczają . Będę wdzięczny i pozdrawiam Was.

Renault Megane III 2010 Drzwi DDM - Moduł drzwi kierowcy 2019.04.30 16.28.42.pdf

Renault Megane III 2010 Drzwi DDM - Moduł drzwi kierowcy 2019.04.30 16.21.58.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam się do tematu. Mam ten sam problem od tygodnia. Tyle że mi blokuje centralny zamek i nie możliwości otworzenia auta za pomoc karty ( jak również za pomocą zapasowej) , Jedynie kluczem z karty. Auto odpala normalnie, centralny zamek działa ale tylko z przycisku na desce rozdzielczej. Na moje nieszczęście również padła mi karta z której korzystałem na co dzień po włożeniu karty komunikat " karta nierozpoznana" - dziś potwierdzone u elektryka i karta do naprawy. Błędy mam takie same jak u Ciebie kolego - dotyczą elektryki drzwi kierowcy, szyby, lusterka, dodatkowo jeszcze temperatura zewnętrzna. Rozwiązanie tymczasowe, które działa u mnie żeby "zresetować" centralny zamek i zamykanie z karty to odpięcie klemy od akumulatora. Po tym zabiegu wraca wszystko do normy na 2-3 dni max i znów nie działa otwieranie auta z karty...ale to nie jest rozwiązanie.

Elektryk sam do końca nie wie co może być powodem : obstawia moduł w drzwiach kierowcy, bądź centralny zamek. Pesymistyczna wersja moduł UCH...czy ktoś miał podobny problem i znalazł rozwiązanie ? 

Edytowane przez Luq01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie naprawiałem zamka M3PH3, ale przypuszczam, że jest zbliżony  dp poprzednich fazy. Usterka jest związana z czujnikiem w zamku lub przeniesieniem napędu z silnika na mechanizm

39 minut temu, Luq01 napisał:

Jedynie kluczem z karty.

W Twoim wypadku uszkodzone jest przeniesieniem napędu, a odczyty z czujnika wprowadzają błędy do UCH

Wymiana zamka rozwiązuje problem.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dwa tygodnie po wymianie zamka centralnego - usterka nie występuje. Dziękuje za pomoc. Zalecam dla świętego spokoju wymienić na nowy oryginalny zamek - koszt 280 zł.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!