Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wyskakujący błąd


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W mojej megance z 2006r 1.9 dci 130km. , zapala się błąd " sprawdz wtrysk". oczywisćie auto traci moc, ale zauważyłem że gdy silnik jest w temperaturze roboczej to zdarza się to bardzo rzadko. Problem występuje tylko gdy jest zimny z tym że tu też jest to troche dziwne bo gdy ruszam i jade delikatnie to ten błąd wyskakuje i potrafi samoistnie zniknąć i auto jedzie normalnie, ale jak od razu jade ostro czyli kręce go na biegach ostro w obroty to błędu nie ma. Czy to oznaka zapchanego DPF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wtrysk - informuje ogólnie, że jest coś nie tak w układzie zasilania;

     - silnik jest w trybie awaryjnym i będą problemy z zapalaniem,

     - ta informacja jest ogólna i może oznaczać wiele spraw,

     - najkorzystniej - to diagnoza clipem,

Jeżeli było dużo jazd po mieście i na krótkich dystansach, warto pojeździć wielokrotnie na wysokich obrotach,  

Wstępnie można sprawdzić ;

  - czy styki, wtyczki, piny, złącza - nie są zaśniedziałe; ( Kontakt 60 ),

  - czy nie zatankowałeś nie markowe, zabrudzone, zasyfione paliwo ??

  - warto wymienić filtr paliwa na markowy; mann, knecht, purflux,

  - szczelność układu paliwowego,

  - brak pęcherzy powietrza w paliwie pomiędzy ; filtrem paliwa a pompą wtryskową ,

  - szczelność podkładek pod wtryski ,

  - szczelność montażu oraz czystość czujnika doładowania,

  - brak dziurki/nieszczelności w układzie dolotu,

  - brudny filtr powietrza,

Bardziej pracochłonne czynności to kontrola/stwierdzenie;

- zabrudzony, nieszczelny przepływomierz,

- zapchany egr,

- zapchane kierownice w turbinie,

- nieszczelne wężyki czujników ciśnienia fapa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem (błąd "sprawdź wtrysk"), ale włącza się on w innych momentach (i chyba jednak z innego powodu) niż u cder.

W mojej Megance (silnik 1,9 cDi F4Q803, skrzynia automatyczna)) błąd ten włącza się, gdy silnik bardziej się rozgrzeje, np. po dłuższym staniu w korku. Zauważyłem, że wentylator chłodnicy włącza się prawidłowo (chyba), bo na wskaźniku temperatury wskazówka stoi cały czas praktycznie w miejscu (tzn. na trzeciej kresce od lewej). No, może wykonuje minimalne drgnięcie, gdy włączy się wentylator, ale prawie nie zauważalnie. Jeżeli samochód trochę postoi/ostygnie (około 5-10 min.), po ponownym uruchomieniu silnika kontrolna "serwis" i komunikat "sprawdź wtrysk" nie zapala się (do chwili ponownego dłuższego "postoju" w korku). Zaznaczam, że silnik nie traci mocy i nie przechodzi w tryb serwisowy.

Po podpięciu pod Clipa wyświetla błąd zaworu EGR.

Nadmienię, że zawór EGR był wymieniany na nowy przez poprzedniego właściciela dokładnie 6500 km temu. W warsztacie, w którym to wykonano, pewnie dosłownie interpretowali treść komunikatu, bez zagłębiania się w jego powód.

Według mnie jest to ewidentnie związane z temperaturą silnika, ale gdzie szukać powodu i od czego zacząć?

Da się z tym jeździć normalnie tylko jest to cholernie wkurzające.

PS.

Wczoraj praktycznie cały dzień jeździłem z włączoną klimatyzacją i mimo stania parokrotnie w korkach błąd się nie pojawił.

W okresie zimowym (luty/marzec) też błąd nie wyskakiwał.

Edytowane przez Grzesko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam wrażenie że u mnie ma to związek z turbiną, czy tam czasami turbina nie ma zmiennej geometrii ? bo wtedy może być problem zapieczonych łopatek kierownicy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ponieważ jest to wyskakujący błąd oraz diagnostyka wykazała ( jaki numer błędu );

1 godzinę temu, cder napisał:

Jest błąd " obwód czujnika ciśnienia doładowania"

 to przed wymianą czujnika ( tylko na oryginał ) należy;

  -  przeczyścić styki gniazda i wtyczki oraz samego czujnika doładowania,

  - zapewnić szczelność jego montażu,  

  - sprawdź porządnie wiązkę od niego do komputera silnika, żeby wykluczyć przerwę w wiązce,

  - sprawdź styki ecu,

Warto wymienić;

 - filtr powietrza,

 - filtr paliwa na markowy,

 - zapewnić brak pęcherzy powietrza w paliwie pomiędzy filtrem paliwa a pompą wtryskową,

 - oraz jeżeli było dużo jazd po mieście i na krótkich dystansach, należy wielokrotnie dać po garach na wysokich obrotach ( przytkany katalizator ).

Dnia 10.05.2019 o 22:09, Grzesko napisał:

Po podpięciu pod Clipa wyświetla błąd zaworu EGR. 

Nadmienię, że zawór EGR był wymieniany na nowy przez poprzedniego właściciela dokładnie 6500 km temu.

 Prawdopodobnie miałeś dużo jazd po mieście i na krótkich dystansach ;

  - wielokrotnie dać po garach na wysokich obrotach ( przytkany katalizator ),

- przeczyścić egr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 24.05.2019 o 16:49, Andrzej-2010 napisał:

Prawdopodobnie miałeś dużo jazd po mieście i na krótkich dystansach ;

  - wielokrotnie dać po garach na wysokich obrotach ( przytkany katalizator ),

- przeczyścić egr.

Zaworu nie czyściłem, ale w czerwcu i lipcu miałem kilka "kursów" po 400 km i to z trochę większymi prędkościami (110 - 150 km/h). Do tego za radą kolegi, który kiedyś jeździł Meganem z takim silnikiem zacząłem lać paliwo "premium" (np.: Miles Plus Diesel, Ultimate ON, V-Power Diesel czy Verva ON). Fakt niezaprzeczalny, że takie paliwo jest droższe, ale dość szybko przestał mi wyskakiwać ww błąd, a i spalanie zmniejszyło się. Więc może jednak coś w tym jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!