Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana fabrycznego radia, niedziałający tom tom


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam megane 3 phI (2009r). Posiadam fabryczna nawigację tom tom, oraz radio (bez BT, Usb) z płaskimi przyciskami. Dzisiaj wymieniłem radio fabryczne na radio sony, problem polega na tym ze po podłączeniu nowego radia, na ekranie nawigacji pokazuje się obraz z logo tom tom, a później tylko zegarek. Natomiast jezeli po odpaleniu auta podłączę stare radio, nawigacja normalnie się włącza, wtedy można odpisać radio i wpiąć nowe i nawigacja działa aż do zgaszenia auta. Czy ktoś z Was przerabiał już temat i wie jak się z tym uporać? 2 małe kostki (od navi i sterowania radiem) oczywiście nie są wpięte nigdzie w przejściówkę iso. Z góry dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o te małe kostki

Oryginalne radio wysyła sygnał do modułu BIC iż radio jest włączone następnie pojawia się sygnał aktywacji multimediów i reszta komunikacji odbywa się po CAN

Bez robienia jakiegoś modułu który by załatwił sprawę aktywacji i can to kiepsko

Opcja zmiana programu w module BIC ( jest pod deską za licznikiem ) na taki jak jest w trafic , odciąć przewody can od magistrali auta , przerobić zasilanie do BIC i powinno się udać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz, czy jest szansa na jakiś gotowy moduł, czy raczej rozkręcanie wszystkiego i rzeźba własnoręcznie? Mi to co napisałeś niestety niewiele mówi, ale wspólnie ze znajomym postaram się coś popróbować. W najgorszym wypadku ekran będzie robić za zegarek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% nie kupisz takiego modułu - tylko budowanie od podstaw

Kolejna opcja to pozostawienia starego radia podłączonego gdzieś w samochodzie - zasilanie , cany i aktywacja - czyli kostka gdzie są zasilania

Ale i tak nie będzie dźwięku z nawigacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk z nawigacji jest mi totalnie zbędny. Właśnie przeszło mi przez myśl czy nie byłoby możliwości przeciągnięcia kabli do starego radia które zostałoby np w schowku żeby tylko navi działa, a podłączenie głośników i zasilania do nowego radia sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!