Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

macieq

Pióra wycieraczek

Recommended Posts

Witam

mam pewien problem z wycieraczkami w moim meganie-wycierają kiepsko i w dodatku zamontowane są bardzo wysoko na szybie,co powoduje zwiększone opory powietrza.Pióra już wymieniłem na płaskie Boscha Aerotwin (kod A 604 S).Wpisujcie prosze,Wasze doświadczenia z wycierczkami w Megane 2.Pozdrawiam.

[ Dodano: 2006-10-04, 16:02 ]

aha-samochód nie jest mój,tylko mojego taty-to oczywiste:P

Odnosnie pior Boscha, to nie mam najlepszego zdania, to ze Bosch nie oznacza, ze sa dobre.

co do wycieraczek, cala rodzina uzywamy (po roznych przejsciach) wycieraczek Valeo, maja w sumie trzy modele. wszytskie sie oplaca a sa tansze od Bosch'a. nawet te super extra wypasione, plaskie Silencio X-TRM. do LII ojciec kupil komplet za <170PLN razem z przesylka na allegro.

Wiadomość z ostatniej chwili:wycieraczki po umyciu samochodu już działają lepiej,a nawet bardzo dobrze!

Pewnie umyłeś samochód szamponem z woskiem.

cięcie

cięcie.

Mogłoby się tak wydawać' date='ale nie.Zawsze myje Karcherem i bardzo ostrym płynem(bez wosku).Nie wiem-może wysokie ciśnienie tak na nie zadziałało...

Zapoznaj się z regulaminem lepper_pl

Ja mam boscha (model twin- coś tam) i w praktyce działają tak, że "pożal się bosche". Już kiedyś postanowiłem, że następnymi będą Valeo.

Wycieraczki Boscha "lubią",gdy się je przeciera szmatką bądź ręcznkiem papierowym od czasu do czasu-wynika to z moich osobistych doświadczeń z AeroTWIN-ami w Meganie2 i TWIN-ami w Scenicu...Warto spróbować...Aha-czyszczenie szyby też pomaga,ale uważajcie na wosk!

yyyy :]

no chyba kazde wycieraczki lubia jak sa czyste... tzn jak nie ma na gumkach tony blota! ja swoje przecieram przynajmniej raz na tydzien mokra szmatka az przestanie sie brudzic. w karakowie wycieraczki zbieraja strasznie duzo pylu, kurzu i smogu, nawet jak nie pada! :]

a co do wosku... moim zdaniem wodk na szybe to pomylka. tak jak szampony z woskiem. jedyny sluszny to twardy wosk do polerowania recznego. wprawdzie to pare godzin z zycia ale efekt i trwalosc nie ma sobie rownych :] ja w przyszly piatek mam rezerwacje czasu na woskowanie :] i samochodzik bedzie taki cacy :mrgreen:

btw... przymierzam sie do kupna Valeo X-TRM :) sadze ze bede zadowolony, moj ojciec w LII jest :]

A co te Valeo to jakies high end?

A co te Valeo to jakies high end?

Coś w tym stylu. A na pewno nowość. To są wycieraczki, które nie mają tego całego metalowgo szkieletu. Sama guma z uchwytem.

Kupiłem już drugi raz VALEO XTRM - różne już kupowałem ale te nie mają sobie równych

@Krzychu

Valeo X-TRM to te plaskie, bez setek wieszakow.

jesli mozna polecic to ja kupowalem na allegro u "Grzegorz_xxx"

do MII pasuja UM700 i UM601

Nie wiem,jak Wy,ale ja się zraziłem do Valeo.Miałem co prawda tylko te zwykłe,seryjne,ale jakoś zbyt szybko przestały być skuteczne,ponieważ gumka od pióra stała się porowata.Może to kwestia zbyt ostrej zimy?A wycieraczki Boscha polubiłem,bo dziadek ma takie w golfie 4 już od 2 lat i nadal nieźle mu zbierają,więc...Ja osobiście polecam płaskie Boscha AeroTWIN,tylko że są ciutke drogie,jak do Megana...

tak jak napisałem-przecieram,ale nie raz na tydzień tylko raz na miesiąc,jak robisz to częściej to się niszczą

jak to sie niszcza? :-?

Się niszczą i koniec :mrgreen:

jak to sie niszcza?

Pozwólcie,że Wam wytłumacze...a więc,podczas przecierania,występuje dość duże tarcie,prawda?A pióra wycieraczek,przynajmniej te boschowskie, mają specjalną powłokę obniżającą tarcie o szybę,i ta powłoka stopniowo się "wyciera",jeśli się za często trze pióra... :-P

Wiemy :!:

Wycieraczki pokryte są warstwą grafitu. Jak się zetrze, to piszczą i skacza po szybie.

No właśnie...więc wydaje mi się,że nie warto tak często "pieścić" tych gumek ręcznie...nie lepiej puścić spryskiwacz i poczekać,aż same się oczyszczą na szybie?U mnie to zawsze pomaga-2/3 cykle i już są czyste!Tylko że ja mieszkam w Łodzi,i nie wiem jakie jest zanieczyszcenie powietrza w innych miastach...

hmmmm... ja tak rok jezdze i ani nie skacza ani nie piszcza... za to ladnie zbieraja wode cala powierzchnia. zeby nie bylo ze tre na chama po gumkach... delikatnie mokra, bawelniana scierka przecieram z syfu, zeby piaskiem szyby nie rysowac i tyle.

Takiego jak w ołówku?

Pewnie tak. Jak spojrzysz na gumę pod światło to widać na niej połyskującą szarawą watstewkę. Nie wiem jednak czy jest to tylko warstwa zewnetrzna czy może guma jest od razu jakoś mieszana z pyłem grafitowym.

Wiecie mam problem z wycieraczkami-ale nie w megance,tylko w starej wersji Scenica.A mianowicie,po zamontowaniu nowych piór Boscha,i po około 2 tygodniach zaczęły dziwnie działać-pracują bardzo głośno i,co najdziwniejsze,w cyklu powrotnym pióra są wygięte jak w trybie początkowym...! Aha,zauważyłem,że ramiona są pod jakimś dziwnym kątem wygięte...wcześniej nie było żadnych problemów z wycieraczkami...Pomóżcie,proszę...

[ Dodano: 2006-10-24, 23:23 ]

dobrze,widze ze kwestia piór została juz omówiona...no chyba że ktoś ma jeszcze coś do dodania...Interesują mnie jescze tylko już same ramiona wycieraczek i ich mocowanie...w naszym Meganie ciągle wydaje mi się,że zamontowane są bardzo wysoko,w porówaniu do innych samochodów.Ale to może zależy od bardzo dużej i płaskiej przedniej szyby,jaką posiada Megane...

Ja mam w ustawione pozycji spoczynkowej z piórami poniżej krawędzi rozgraniczającej czystą szybę i warstwę przeciwodbiciową . Jak Ci się nie podoba ustawienie fabryczne zdejm kołpaki z mocowania ramion wycieraczek, odkręć śruby mocujące i ściagnij ramiona następnie załóż w pozycji która będzie Ci odpowiadać. Może być potrzebny ściągacz. Ramiona zachowują położenie dzięki zastosowaniu śruby ze stożkiem radełkowanym. Wystarczy przełożyć ramiona o jeden skok i OK.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się