Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pióra wycieraczek


macieq

Rekomendowane odpowiedzi

po prostu tworzywo sie utwardza i tyle... sam wlasnie zakupilem xtrmy, ale zamontuje je dopiero na wiosne, porzadnie odpucuje autko, wsadze nwe wycieraczki, kratki przednie, i nowe dywaniki :mrgreen: (oryginal :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze Dr No albo pisze na grupie dyskusyjnej albo czyści auto. :mrgreen:

 

A co myślicie o tanich płaskich wycieraczkach mało znanych firm. Jak mi się moje valeo zużyją do reszty, to chyba takie sobie sprawie. Wyglądają fajnie, a niekoniecznie musi to być wyrzucony pieniądz w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jakies tanie sa ok, ale bosch'y nie kupuj, zaraz zaczna skakac i przerywac... a sa drogie :/

 

PS: Hadson, dobrze ze teraz nie widzisz mojego mruczka... doslownie jakby caly weekend bawil sie w blocie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu tworzywo sie utwardza i tyle... sam wlasnie zakupilem xtrmy, ale zamontuje je dopiero na wiosne, porzadnie odpucuje autko, wsadze nwe wycieraczki, kratki przednie, i nowe dywaniki :mrgreen: (oryginal :) )

 

sie tez zastanawiam czy nie kupic normalnego seta na zime nastepna;-) puki co temp w normie i zbieraja jak nalezy. na wiosne tez szykuje sie z kupa roboty - woskowanie, moze juz nowe wycieraczki, zarowki, dywanikow zmieniac nie bede bo mam welury w bdobrym stanie, do tego podepne mp3 (no mana na razie), zapodam oryginalne kolpaczki i postaram sie naprawic sciagacz pasa kierowcy, bo mnie wku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego podepne mp3

może coś poradzisz w tym wątku:

http://megane.ruzam.pl/viewtopic.php?t=744

Masz już jakieś konkrety?

 

[Jak się zwracasz do kogoś konkretnego z prośbą o poradę, to nie pisz prośby w innym temacie niezwiązanym z Twoim problemem, tylko wyślij PW - prywatną wiadomość do danego użytkownika :!:Prezes]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie tez zastanawiam czy nie kupic normalnego seta na zime nastepna
ja tak samo zrobie, na lato XTRM'y, na zime zwykle silencio :mrgreen: w koncu w lecie wszyscy sie stroja a w zime tylko trzeba przezyc ;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiałem się nad tymi wycieraczkami XTRM'y ale cena jest trochę wygórowana (choć z drugiej strony za jakość się płaci 125 złoty za komplet do Megane I). Ale zastanawiałem się nad wycieraczkami firmy V-Cap, które wyglądają identycznie do wspomnianych wyżej XTRM-ów, a cena tych wycieraczek jest o połowę mniejsza (64 złote za komplet, choć nie koniecznie jakość ich jest porównywalna z XTRM). Facet w sklepie twierdzi, że V-Cap są lepsze niż XTRM'y ale wiadomo, że jak każdy sprzedawca aby sprzedać cokolwiek jest w stanie powiedzieć, że jest zbawicielem świata :mrgreen: .

Na allegro widziałem mnóstwo pozytywnych komentarzy na temat tych wycieraczek i ciągle ludzie je kupują.

 

Macie jakieś doświadczenie odnośnie tych wycieraczek, testowaliście je?

 

 

Pozdrawiam

Szurasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że 125 zł za wycieraczki to lekka przesada.

Koszt produkcji może wynosić 10 zł ale jak by kosztowały 20 zł to każdy by kupił V Cap za 60 bo droższe to lepsze. Tak więc XTrm kosztują 125 aby były tymi droższymi lepszymi. Natomiast V Cap są te tańsze ale lepsze od tych najtańszych.

 

Ja w tym roku kupie jakieś slimy ale napewno nie xtrm. Jeszcze mi ktoś ukradnie 125 zł i mnie szlak trafi! A tak to sprawdzę te tańsze. A nóż będą równie dobre.

 

Jeśli kupisz V Cap i opiszesz je pozytywnie może zakupie właśnie te.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem wspomniane V-Cap do Megane I w jednym ze sklepów w Szczecinie. Całkowity koszt wyniósł 69 złoty.

Napisałem e-mail do kilku osób które zakupiły na allegro wycieraczki tej firmy z pytaniem jak się te wycieraczki spisują. Otrzymałem wszystkie odpowiedzi, że jak narazie (około 6 tygodni użytkowania) nie mają problemów z tymi wycieraczkami (nie piszczą i dobrze zbierają wodę).

Także sam postanowiłem przetestować ale wycieraczki, w szczególności że cena ich jest o połowę mniejsza niż Valeo. Podczas zdejmowania starych wycieraczek zorientowałem się że miałem Valeo (zwykłe), co utwierdziło mnie w przekonaniu że nie są rewelacyjne (piszczały, źle wodę zbierały i pozostawiały smugi). Ale faktem jest, że nie mam pojęcia jak długo były eksploatowane, ponieważ kupiłem ten samochód około 8 miesięcy temu razem z tymi wycieraczkami.

 

Pozdrawiam i jak będę miał jakieś informacje na temat tych wycieraczek, oczywiście niezwłocznie podzielę się z wami moimi spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyznaję zasadę, że raz do roku trzeba zmienić pióra :-)

Z czasów malucha mam sprawdzone i przetestowane różne.

Najlepsze w mojej ocenie są i się sprawdzają, unipoint za około 18zł komplet. Po co przepłacać :mrgreen:

One są nawet ze spoilerem, gumka grafitowa, a wycierają bardzo dobrze, nie mogę narzekać, zbiorą wszystko, co mi zabrudzi szybę i bez smug - jestem z nich bardzo :!: zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bywa ze czasem wycieraczki sie nie rusza nawet przez pare minut, jak przestanie padac to w ogole umieraja, przy naglym potopie od razu wpadaja na fula, ogolnie dobrze symyluja to co czlowiek by zrobil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Ja mam boscha (model twin- coś tam) i w praktyce działają tak, że "pożal się bosche". Już kiedyś postanowiłem, że następnymi będą Valeo.

 

Ja powiem tak. Miałem już różne wycieraczki, ale od jakiegoś czasu używam takich zwyczajnych, kupionych w markecie za 5zł za 2 sztuki. Może was zaskoczę, ale też działają i to nie wiem czy nie lepiej jak bosch i valeo razem wzięte. Co ważniejsze, po sezonie zdejmuję je z ramion, wyrzucam i zakładam nowe, kosztuje mnie to 5zł i mam znowu nowe i pełnowartościowe. Teoretycznie po zimie każde wycieraczki nadają się do wyrzucenia, osobiście wolę wyrzucić 5zł niż 170zł za Valeo czy 50zł za Boscha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!