Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pióra wycieraczek


macieq

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie dobrze mówią.

 

topol - mam dokładnie te VCAPY, które podałeś w linku i bardzo je sobie chwalę, wodę zbierają jak nic. Troszeczkę jest problem ze śniegiem, bo jak się dostanie pod miękkie ramię wycieraczki to mazia po całej szybie, ale wystarczy przeczyścić ramię i jest OK.

 

Teściowi również takie założyłem i nie narzeka.

 

Z całą odpowiedzialnością polecam w/w VCAPY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Podzielę się moimi doświadczeniami:

 

Unipoint - Taką zastałem po stronie kierowcy kiedy go kupiłem w listopadzie, przejechałem 20000 km zimą, guma przetrwała całkiem dzielnie, zbierała ładnie. Mankament - przy większych prędkościach skakała po szybie.

Bosch - jeździ po stronie pasażera i po pół roku zostawia delikatne paski niestartej wody za sobą. - 27 pln za 40 cm na stacji benz.

Valeo XTRM - w samochodzie ojca po zimie (nie takiej znowu ostrej, samochód garażowany) - masakra, zacieki i reszta nieszczęść 180 pln-2x70cm z allegro

Kager - następczyni unipointa, mam od strony kierowcy. jako nowa jest świetna, ile pociągnie- czas pokaże. 25 pln za 60 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam MOTGUM. Nie piszczą, nie skaczą i są w przystępnej cenie a do tego nasz krajowy wyrób. Sprawdziłem je już w kilku samochodach i nie powiem złego słowa. Wytrzymują rok i za te pieniądze można na to sobie pozwolić, szczególnie, że dobra widoczność bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo. Niestety w scenicu nie sprawdzają się na tylnej klapie i tam mam Valeo - także polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
UniPoint to dalej UniPoint - teraz robią już płaskie - AERODYNAMICZNA grafitowa wycieraczka samochodowa 610mm/24" Mam takie i jestem b. zadowolony.

Przykładowy LINK

 

i ja wczoraj kupiłem UniPointy. 20 zł za 45 cm i jakoś 25 za 60 cm. płaskie ze spojlerem. nawet leżały w kartoniku z ochronnym plastikiem na piórze. <czerwona> jak narazie na deszczu spisują się całkiem nieźle.

ale zauważyłem coś innego. po przejechaniu wycieraczki po szybie, staję się ona (szyba) taka "szara" jakby zaparowana od drugiej strony. wcześniej bylem na myjni ręcznej i spryskałem szybę wodą z woskiem, czy to może być tego przyczyną? jak zaradzić? umyć płynem do mycia szyb na alkoholu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fly.high, mi też tak się robi ale jak już guma się zużyje w wycieraczce. Podobnie jak Ty myję na ręcznej z woskiem i nie mam tego problemu więc gadanie, że to wina tylko wosku jest bzdurą - kiepskie wycieraczki i tyle. Przyjdzie zimno, zaczną sztywnieć, błotko z ulicy to dopiero wtedy zobaczysz co warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponad miesiąc cieszyłem się Valeo XTR - niestety parkując pod chmurką jest to duża pokusa no i pewnej deszczowej nocy straciłem je <czerwona> jakie są? nie wiem bo przez ten czas nawet nie miałem okazji pojeździć w deszczu, obecnie posiadam parę wycieraczek, które kosztowały mnie 10 zł para ( w hurtowni motoryzacyjnej, mam spore rabaty, normalnie kosztują 17 zł ;) ), sprawdzone i spisują się znakomicie, dla zainteresowanych dowiem się marki 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, będę od teraz pisać z polską czcionką <czerwona>

Nie wiem kiedy były ostatnio wymieniane, bo Megankę mam dopiero od miesiąca.

Ale guma niczym się nie różni od gumy w tych nowych - brat wymieniał w swoim samochodzie i porównywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz na oko to .....

Przynajmniej raz do roku się powinno wymienić.

Ja wymieniam w zasadzie dwa razy - przed zimą i po zimie. W zimie staram się nie majtać wycieraczkami jak przymarzły albo jak szyba zamarznięta jest choć w połowie.

Jak nie wiesz kiedy były wymieniane to bym je zmienił, zwłaszcza, że idzie okres newralgiczny, kiedy więcej się ich używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!