Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pióra wycieraczek


macieq

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się że Ci się sama nie ułoży. Sprawdź czy nie dociska tylko na końcu jak jest na dole (w spoczynku) czy też w górnych położeniach jest równo dociśnięta. U mnie było tak że nie była dociśnięta ani w dolnym położeniu, ani w górnych posrednich (sprawdź czy zewnętrzna krawędź oczyszczanego obszaru jest równa i wyraźna czy zostawia coś w stylu falbanki), dopiero dogięcie końcówki pióra dało efekt ale za to w odległości ok. 10-13 cm. od końca przy ustawieniu w stronę górnego prawego narożnika szyby czasem za słabo dociska i zostawia brudny kawałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za porady.

swoją drogą to trochę wkurzające, że oryginały trzeba samemu dopasowywać) rozumiem że jakieś inne ale oryginały?... ehhh))))

Pozdrawiam

 

ps. przy okazji, ponieważ niedawno zajmowałem się czyszczeniem podszybia i zdejmowałem ramiona wycieraczek, założyłem je troche niżej ( na maksymalnej prędkości nie obijają plastików podszybia) i daje to taki efekt, że czujnik deszczu ( tak mi się wydaje, że to coś to na desce rozdzielczej jakiś element światłoczuły po prostu w takiej plastikowej "kopce") działa w końcu jak należy. wcześniej wkurzałem się bo działało tak, że już wytarta szyba a one zasuwały nie wiadomo po co... zatem regulacja pomogła

Edytowane przez mefikkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik deszczu masz założony "za lusterkiem".

Przez szybę możesz go zobaczyć.

to chyba zbieg okoliczności, że wycieraczki zaczęły inaczej pracować, chyba że przeregulowałeś czułość czujnika pokrętłem na manetce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ten czujnik na desce współpracuje z klimatyzacją.

Za wycieraczki, ich automatyczną pracę, a także za automatyczne zapalanie świateł odpowiada zespolony czujnik, ten w osłonie podstawy wewnętrznego lusterka wstecznego, przyklejony do szyby i wypełniony żelem.

Ten żel i kilka diodek IR (podczerwień) jest od czujnika opadów, a widoczna nawet z zewnątrz przezroczysta "łezka", będąca soczewką z kilkoma załamaniami powierzchni, naświetla elementy światłoczułe, które przesyłają odczyty do UCH i odpowiadają za zapalenie świateł gdy zapada zmrok.

U siebie mam tą soczewkę od środka zaklejoną czarną taśmą i dlatego światła zapalają się zawsze, nawet jak przełącznik ustawiony jest na 0.

(oczywiście przy wcześniejszej aktywacji automatu i po zapaleniu silnika)

Nie wpływa to na automatyczną pracę wycieraczek.

Edytowane przez gojgien
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

z ciekawostek po mrozach. trzeba wycieraczki jednak delikatnie przecierać (wytarłem delikatnie papierem). inaczej zaczynają hałasować niemiłosiernie. w sumie to trochę zdziwiony jestem takim faktem, a jest to efekt ostatniego wejścia do auta w trase i zdziwienia się że wycieraczki oryginalne nie zbierały jak należy mimo ze auto już było nagrzane i szyba zapewne też. inna sprawa że w końcu ideałów na mroźne dni nie ma a o piórka trzeba po prostu dbać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu na tył założyłem alca. Kupiłem na zwykłej stacji paliw, ale są wszędzie.Moim zdaniem bardzo dobre. Nie wiem jak by działały na przodzie. Jak zamarza płyn, szyba to nawet złota nie daje rady.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam z całą odpowiedzialnością wycieraczki na stronie www.blixline.pl , ściągają o niebo lepiej niż poprzednie Valeo. Miałem też Alce, ale jakoś super zadowolony nie byłem a powyżej 120 skrzypiały strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wycieraczki polecacie do Megane II (2004 r.). Szukałem po internecie i słyszałem, że różne wycieraczki różnie działają zależnie od krzywizny szyby. Mieszane opinie słyszałem o wycieraczkach Boscha i Valeo, głównie pozytywnych. Co powiecie o ich działaniu w Megance?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co do megane II. Ja szczerze jak pisałem jestem zadowolony z oryginalnych choć kosztowały ~110zł

Jedyne to co ktoś polecał ( a już doświadczyłem ) to raz na jakiś czas przeczyścić pióra - ja zwykłym papierem to robię

Wtedy nie hałasują przy starcie.

Swoją drogą jaką markę piór wstawia ASO - po prostu Renault?) zzieleniałem:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieraczki z ASO wyrzuciłem po pięciu miesiącach. Nie dało się wytrzymać w samochodzie, tak głośno pracowały. Jakość czyszczenia szyby też pozostawiała dużo do życzenia :-D. Szarpnąłem się, i zakupiłem NOWE, super odlotowe, firmy BOSCH, dedykowane do tego modelu, i .....Kicha :) Pracują tak samo jak te z serwisu. Prawie dwie setki wyrzucone w błoto :)

Niestety, z powodu braku tanich zamienników, byłem zmuszony na kupno firmówek i ....nigdy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!