Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klekotanie w przednim prawym kole


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

mam kolejny problem z autem. A mianowicie od wczoraj przy mocnym skręcie oraz jednoczesnym dodaniu gazu coś klekocze mi w prawym przednim kole. Auto ma 3500km, w żadną większą dziurę nie wpadłem. Zwykła jazda po Gdańskich drogach. Głównie w korkach więc też auta nie dociskałem.Zaczęło klekotać wczoraj przy deszczu w hali garażowej.Wcześniej się nie spotkałem.

Pytanie, ktoś wie lub miał coś podobnego ? Stawiam na przegub, telefonicznie mechanik w aso mówi że łącznik stabilizatora bo najpewniej wpadłem w dziurę. Czy takie elementy podglegają wymianie na gwarancji czy będą chcieli mnie obciążyć kosztami wymiany?

 

Słychać jak na filmiku:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegub to raczej nie jest, bo to objawia się mocnym strzelaniem a nie lekkim terkotaniem. Jak na moje ucho to opona ociera o nadkole albo inną część karoserii. Ewentualnie osłona przegubu może tak hałasować.

Edytowane przez MichalVTS
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ociera bo dokładnie oglądaliśmy koło podczas ruchu. Objawia się jedynie podczas większego skrętu czy to w lewo czy to w prawo i przy dodaniu gazu. Odgłos dochodzi gdzieś ze środka koła jakby piasta czy łożyska ale nic więcej nie widzę ani nie jestem w stanie dosłyszeć :( Przy jeździe na wprost albo skręcaniu/zjeżdzaniu na luzie dźwięk się nie pojawia.

Bylem na weryfikacji w aso i generalnie obie polosie do roboty, podobno czesty przypadek cos sie odkleja prawdopodobnie bedzie niebawem akcja serwisowa. 

Edytowane przez Musiu89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten dźwięk pojawia się przy każdym skręcaniu? Zdarzyło mi się już dwa razy,  że skręcałem maksymalnie przy cofaniu i coś terkotało, tak jakby od skrzyni biegów. Nie wiem czy podciągnąć to pod Twój przypadek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku terkotało tylko coś z prawego przedniego koła, obecnie oba koła terkoczą przy mocniejszym skręcaniu. Dźwięk dochodzi dokładnie z kół a powód tak jak wyżej stwierdziło aso, także obecnie obstawiam, że skrzynia to inna bajka :) Troszkę przyznam jestem zawiedziony jakością Megane, po niecałych 3 msc wizyta w Aso. Również sposób naprawy (klejenie) wydaje się mało profesjonalny i trwały ale cóż, zobaczymy - niby 5 lat gwarancji :) Nowa Skoda z salonu rocznik 2016 zaczęła się sypać po miesiącu od kupna a rozsypała mi się całkowicie po roku (problem z lgp, tarcze, skrzynia biegów, sprzęgło, przepustnica) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo to dziwne, nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić co może się odkleić od półosi, z resztą klejenie czegokolwiek do elementów obrotowych takich jak właśnie półoś to raczej średni pomysł. Mam tylko nadzieję że moja Megana będzie żyła do końca świata bo nowe samochody, niezależnie od marki, mają jakość gorszą od chińskich resoraków... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przekładnia kierownicza?

W mojej Megance mam do wymiany (gwarancyjnej) przekładnię kierowniczą. Objawy - słyszalne stuknięcie przy maksymalnym skręcie kół w lewo. Nie mam takich objawów jak u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!