Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmiana Megane IV Grandtour na Sportage IV albo nowego Kadjara


Azol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Otóż sprawa ma się jak w tytule, od jakiegoś czasu myślałem nad zmianą samochodu i zdecydowałem, że jeśli już zamieniać i się przesiadać to tylko na SUV-a bądź Crossovera i wybór padł na nowego Sportage IV albo no właśnie,  na nowego Kadjara tak bardzo zresztą reklamowanego :-D

 

I teraz tak... modele nad jakimi się zastanawiam to oczywiście nowe salonówki : 

 

1. Kia Sportage w wersji M z pakietem Smart silnik 1.6 benzyna wolnossący 136 KM 

2. Renault Kadjar w wersji Easy Life z silnikiem 1.3 TCe 140 KM  z pakietem zimowym, kołem dojazdowym i z Led Pure Vision. 

 

Cena Sportka w rabacie z tym pakietem to 85.500, Kadjara 86800.00 z tym że dla pierwszego planuje finansowanie w postaci zwykłego kredytu KIA, ale promocyjnego, natomiast dla Kadjara korzystniej wychodzi Leasing Konsumencki obydwa planowane na 5-6 lat, z takim wyposażeniem jak napisałem powyżej.

 

Do tego w cenie Kadjara wbite mam do ceny leasingu 5 lat gwarancji + przeglądy gratis w cenie 2600 zł.

 

Co wybrać sprawdzoną Kię Sportage z wolnossącym silnikiem i gwarancją na 7 lat ale z promocyjnym kredytem który notabene wychodzi tak samo jak Leasing Konsumencki w Kadjarze, i z pakietem Smart który też biedny nie jest, czy nowego Kadjara pewnie lepiej wypasionego ale w leasingu ? 

 

Oczywiście cena Kadjara zrobiona jest już po rabatach w ramach trwających dni renault, a cena Sportage też promocyjna z okazji promocyjnego kredytu bez zbędnych dodatkowych opłat jak ubezpieczenia kredytu czy cesji na polisie. 

 

Dodam jeszcze, że obydwoma już jechałem z tym że dłużej Sportage IV bo dostałem go na weekend, natomiast Kadjarem tylko z doradcą handlowym na jazdach testowych. 

 

Proszę o porady :) 

Edytowane przez Azol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem oby dwoma ale w dieslu.  W Kia jest wiecej miejsca- mam 190cm wiec ma to dla mnie znaczenie. Nie pasują mi za to fotele i plastiki w Kia.

Bagażnik większy w Kia. Przymierz się do obu i kup to co bardziej Wam pasuje. Silnik w Kadjar da więcej frajdy z jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Azol napisał:

wybór padł na nowego Sportage IV albo no właśnie,  na nowego Kadjara

Weź jeszcze pod uwagę Tucson'a. Ja się czaję ale to za jakiś czas na 1.6 177KM w automacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pbet napisał:

Weź jeszcze pod uwagę Tucson'a. Ja się czaję ale to za jakiś czas na 1.6 177KM w automacie.

 

Brałem go pod uwagę ale z Hyundaia wyleczyłem się dosyć szybko dlatego że trzy salony samochodowe potraktowały mnie jak intruza który zatruwa im życie i gdyby nie fakt że ok w jednym mogło się to zdarzyć ale nie w kolejnych dwóch to daje już do myślenia jakie mają podejście do klienta a konkretny przykład to taki gdzie na wstępie handlowiec mówi mi że tyle i tyle może dać delikatnego upustu na otarcie łez bo rabatów większych u nich się nie uwzględnia i cytat "albo pan się decyduje albo nie bo szkoda mojego i pana czasu na dodatkowe negocjacje" więc sorry ... ale dziękuje za takie podejście do klienta dzisiaj są takie czasy że jeżeli na starcie diler mówi Ci że nic nie może dla Ciebie zrobić to ta sytuacja mówi sama za siebie a szkoda,... bo ten sam koncern jakim jest KIA całkiem inne ma podejście do klienta i dzięki temu też utargowałem już niezłe rabaty i też na tym nie koniec bo idą na rękę i są otwarci na dalsze negocjacje cenowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie ciężko o inne propozycje. 

Ja kupiłbym kadjara bo;

ladniejszy

lepsze swiatla

tesciu ma i jest bardzo zadowolony

w poliftowym można dokupić fotel a wysuwana częścią pod udem. Super wygodna sprawa. 

 

Kia ma beznadziejny silnik. Ani mocny, ani oszczędny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylecz się z wolnossącego silnika, i to w dodatku w SUVie.... <czerwona> Zdecydowanie 1.3 TCe 140 KM zapewni o wiele większa przyjemność z jazdy, i wyciszenie jest z pewnością o wiele lepsze w trasie.  Do tego jak piszesz masz 5 lat gwarancji na Kadjara w cenie 2600 zł, więc kolejny atut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, mayn napisał:

Wylecz się z wolnossącego silnika, i to w dodatku w SUVie.... <czerwona> Zdecydowanie 1.3 TCe 140 KM zapewni o wiele większa przyjemność z jazdy, i wyciszenie jest z pewnością o wiele lepsze w trasie.  Do tego jak piszesz masz 5 lat gwarancji na Kadjara w cenie 2600 zł, więc kolejny atut.

 

Wiesz mam obecnie Megane IV Grandtour 1.6 PB w wersji Limited i już 4 raz jestem w serwisie była wymiana łożyska McPhersona potem górnego mocowania jakiś czas temu wymiana zwijacza i niestety ale dalej coś wali skrzypi i znowu  jestem umówiony na serwis który dalej szuka i rozkłada ręce więc jak na nowe auto trochę słabo … tym bardziej że zaufałem marce Renault no chyba że mój egzmeplarz tafił się taki wadliwy... no ale może Kadjar okaże się lepszy i mniej awaryjny ? ale dlatego też zastanawiam się nad marką KIA i nawet tym wolnossakiem tym bardziej że miałem nowego Dustera 1.6 i też wiem jak się zbierał więc tragedii nie ma... poza tym wydaje mi się że KIA będzie miała lepsze spasowanie niż Kadjar czy obecny Megane no chyba że się mylę.... 

 

 i nie jest tak że skreślam Kadjara  i zdecydowałem się na Sportka tylko cały czas rozważam wszystkie za i przeciw i fakt na Kadjara mam 5 lat w pakiecie no ale... taką cenę i wyposażenie mam w Leasingu Konsumenckim a Sportka w promocyjnym Kredycie na osobę fizyczną więc tu jakiś plus tu jakiś minus...

Edytowane przez Azol
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!