Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skontroluj układ wtrysku paliwa


Michal860111

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem identyczny problem, mechanicy przewidywali najgorsze scenariusze z wymiana wtrysków włącznie.

podczas gdy grzebaliśmy przy niej z kumplem zauważyłem bardzo dużo powietrza w rurce za filtrem paliwa.

Wymieniłem filtr i było po kłopocie. Koszt 15£. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,

u mnie wystąpił błąd "skontroluj układ wtrysku paliwa" na zmianę z "skontroluj układ wydechowy".

Dziś mam odbierać auto - przez telefon mechnik wspomniał o przerwanych jakichś przewodach - dopytam dokładnie jakie przewody/gdzie na miejscu.

Natomiast, trapi mnie jedna rzecz - zanim ten błąd wystąpił, byłem na przeglądzie i zszedłem pod auto, ponieważ widziałem, że od katalizatora odstaje/zwisa rurka/przewod gumowy (pewnie gdzies zachaczyłem podwoziem). Zobaczyłem , że w tymże przewodzie/rurce jest niewielka dziura. Nie wiem na ile trafnie nazywam ten element, ale wyczytałem, że to prawdopodobnie czujnik temperatury lub ciśnienia spalin i jak najbardziej jego uszkodzenie może powodować te dwa błędy.

Dopytałem o to przed momentem mechnika przez tel - powiedział, że to inny wężyk (nie czujnik) i że w nim musi być dziura (sugerując, że fabrycznie była) w celu odprowadzania... no właśnie. tu nie zrozumiałem. Z tego co wiem to JEDYNE co powinno/może kapać spod auta to woda ze skraplacza klimatyzacji.
Będę wdzięczny za w miarę szybką podpowiedź, gdyż obawiam się nietrafnej diagnozy.

Pozdrawiam

EDIT: wysyłam fote - zrobioną dopiero po przeglądzie na parkingu..stąd słaby kąt.

wezyk.png

Edytowane przez attila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jedyny wężyk z którego może coś kapać to wężyk od skroplin klimatyzacji. Pozostałe wężyki pod podwoziem mają być szczelne. Jakiej mocy silnik i z którego roku auto. Warto uzupełnić profil wówczas łatwiej o udzielenie pomocy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się, że jest jeszcze jedna otwarta rurka plastykowa pod osłoną silnika. Jeżeli chodziło o tę rurkę  to faktycznie tu mechanik miał rację bo to jest rurka do odprowadzenia ewentualnych wycieków paliwa z układu comman rail. Na rysunku zaznaczyłem jej położenie. 

1512279458_odpyw.thumb.jpg.6f800193a507dfe51536046f124ff726.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fatygę i sprawdzenie.

Auto odebrane. Przyspiesza normalnie (bo zamulało). Błędy się nie pojawiają (przejechane ledwie 10km - będę obserwował).

Przyczyna: uszkodzony (b. małą dziurka) wężyk od turbiny + uszkodzona wiązka przewodów elektrycznych.

Przemaglowałem go o ten wężyk od katalizatora - potwierdził, że to czujnik spalin. Wg niego on jest cały i sprawny.

Nie zgodziłem się, bo przecież sam widziałem w nim dziurę.
Już nie miałem sił się z nim, za przeproszeniem pałować i kazać mu wymieniać pomimo innej diagnozy - oby trafnej!

Pozostaje mi obserwacja i jego fachowa opinia, że przyczyna błędów leżała gdzie indziej, a sam czujnik działa ok.

 

Edytowane przez attila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam pomóżcie mam problem z megane 4 1.6 dci 130 km.

Odpaliłem rano auto i niespodzianka auto zachowuje się jak by przeszło w tryb awaryjny

Odpala bez problemu dziwnie pracuje jak by mu brakowało paliwa , przymulony

Wyświetlają się komunikaty skontroluj wtryski paliwa , skontroluj układ wydechowy , skontroluj system start stop , skontroluj ESC dodatkowo świeci się kontrolka kluczyk i kontrolka poślizgu auta.

Stawiam na potencjometr czujnik położenia pedału gazu jakie są wasze opinie co to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!