Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

WYMIANA LICZNIKA A NOWE PRZEPISY


Jarecki125

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Proszę o pomoc w sprawie wymiany licznika elektronicznego w Megane 1 ph 2. Chodzi o to, że  z poprzednim licznikiem zaczęły się dziać cyrki (m. in. padł obrotomierz). Na starym liczniku miałem przebieg około 470 000 (i taki był podany na poprzednim przeglądzie). Zakupiłem używany licznik który na chwilę obecną ma 145 000. Czytałem o nowym prawie, które ma karać za cofanie przebiegów itd. We wrześniu mam kolejny przegląd, na jednej ze stacji kontroli pojazdów pan z obsługi stwierdził, że licznik mogę wymienić tylko na nowy ewentualnie podjechać "gdzieś" w celu korekty licznika na wartość wyższą, niż przy poprzednim przeglądzie... Czy ktoś z Was wie jak w tej sytuacji się zachować, gdzie zgłosić fakt wymiany licznika tak abym nie został wzięty za oszusta i uniknął ewentualnych konsekwencji prawnych ? Dodam, że nie mam zamiaru przebiegu ukrywać itd.

Edytowane przez Jarecki125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację z Clio żony. Zgłosiłem ten fakt diagnoście na SKP przy okazji najbliższego przeglądu (z tego co pamiętam kilka miesięcy po wymianie), a on poczynił stosowną adnotację w systemie. Tyle, że to było jakieś 3 lata temu. Proponuję Tobie po wymianie licznika udać się niezwłocznie na SKP i to zgłosić. Może to zapobiec niezręcznej sytuacji w przyszłości :smug:. Ewentualnie faktycznie zrobić korektę licznika do rzeczywistego przebiegu, może ktoś z forum posiadający clip pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No głupi ten przepis i nieżyciowy. Ja niedawno (przed wejściem nowych przepisów) wymieniałem zegary. Stare padły permanentnie. Kupiłem używane, przebieg w nowych był niższy, po podłączeniu do samochodu sam odczytał przebieg z auta i się skorygował. Oczywiście nic nie zgłaszałem. I zastanawiam się co się stanie, jak teraz ktoś się przyczepi że licznik był wymieniany? Będę musiał udowadniać, że wymiany dokonałem przed wejściem w życie nowych przepisów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Raz jeszcze ja. Ostatnio zadzwoniłem na inną stację diagnostyczną. Pracownik powiedział, że przepisy wchodzą od stycznia więc póki co nie mam obowiązku zgłaszać wymiany licznika. Powiedział tylko, aby przypomnieć się w czasie przeglądu (planowanego na wrzesień), że licznik był wymieniany. Istnieje prawdopodobieństwo wyskoczenia im w CEPIK-u bodajże informacji o różnicy przebiegów, ale ma być dodana adnotacja i mówił, że w tej sytuacji nie powinno być problemu na przeglądzie. Zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry. Jestem już po przeglądzie rejestracyjnym - nie było żadnego problemu. Operator zgłosił tylko adnotacje o wymianie licznika a sama "Renia" nie ma większych uszczerbków więc przegląd przy wymianie licznika w moim przypadku zakończony sukcesem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!