Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrola wtrysku, brak mocy, błedy 0010,0120,0220,0638


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  kupiłem megane II ph I 1,6 benzyna 16v 112km  2003rokcjakieś 2 tygodnie temu, od handlarza, sprowadzona z Niemiec. wszystko było w porządku do dnia dzisiejszego, podczas jazdy samochodem w mieście, wyskoczyły komunikaty ESP/ASR DEFEKT i einspritzung überprüfen, zaświeciły się kontrolki kontroli trakcji, check engine, i SERVICE. auto straciło na mocy, ledwo się toczy, obroty odcina przy około 2200. po zgaszeniu i ponownym odpaleniu  przez chwile jest ok, z odpaleniem nie ma najmniejszych problemów, samochód nie gaśnie ale po przejechaniu kilku kilometrów, problem powraca i tak w kółko. byłem i pierwszego elektromechanika. zczytał mi błędy ale nie mógł ich wykasować błędy które się pokazały to :

0010-czujnik położenia wałka rozrządu-problem z natężeniem sygnału - nieciągły

0120-różnica ścieżek 1 i 2 potencjometru położenia przepustnicy - nieciągły

0220-potencjometr przepustnicy, ścieżka 2-przerwa w obwodzie lub zwarcie do plusa zasilania - nieciągły 

0638-sterowanie przepustnicą elektromechaniczną - nieciągły 

mechanik nie potrafił skasować tych błędów.

po powrocie do domu odpinałem wszystkie kostki w okolicy pokrywy zaworów, wtrysków, cewek i przepustnicy, odkręciłem przepustnice, przepustnica wyglądała na czystą, nie było brudu, ani nagaru, ani oleju.

Czytałem różne tematy na różnych forach, często problem jest podobny ale ciężko znaleźć konkretne odpowiedzi. Stąd moje pytanie, od czego zacząć, nie chce się pchać w koszty i wymieniać wszystkiego na hura a potem i tak nie będzie wiadomo co było przyczyną, stad koledzy proszę o rady, w jakiej kolejności szukać przyczyny tych problemów.

 

 

Edytowane przez Gromar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prawdopodobne brudne połączenie gniazda przepustnicy z wtykiem że sterownika. Tam jest temperatura i znaczny prąd zasilający silnik uchylający przepustnicę. Ograniczenie obrotów wskazuje na niedomagania w tym obwodzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gromar napisał:

Odpinałem, wyglądała na czystą, fukałem kontaktem, i wtyk i gniazdo, nie pomogło

Tlenków nie widać. Może być uszkodzenie połączenia pinu z przewodem, lub pinu we wnętrzu przepustnicy. Pozostaje robić pomiary od strony wtyczki do sterownika. Uszkodzenie będzie się uwydatniać pod wpływem ciepła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w pliku downloads

Bardzo dokładnie należy mierzyć opór ruszając wiązką od strony przepustnicy.

Całość najbezpieczniej robić beznapięciowo po nagrzaniu silnika. Bardzo w tym pomaga cyfrowy, bezdotykowy miernik temperatury. Mocniej nagrzany pin jest podejrzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak narazie pomogła wymiana świec i skasowanie błędu i lepszego diagnosty, problem zniknął,

Mam natomiast druga kwestie, wydaje mi się nieco słaby na niskich obrotach tzn w przedziale 1500-2200 kiepsko ciągnie, przy około 2200 obrotów jak przyspiesza czuje taka dziurę w mocy tak jak by samochód przyspieszal, lapal nagle na około sekundę brak mocy i później jedzie dalej, jak puszczę nogę z gazu słyszę czasem takie metaliczne terkotanie,  macie koledzy jakieś podpowiedzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przy zdjęciu gazu następuje szarpanie kołem to bardzo prawdopodobne, że winnym jest elektrozawór.

To co prędzej napisałeś o obrotach od 1500 świadczy również o zaworze, bo jego sterowanie zaczyna się od 1400 obr. Praca tego zespołu jest mierzalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!