Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III Grandtour - stuki/napinacz?


MrSco

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Już wielokrotnie korzystałem z tego forum, można powiedzieć że zawsze znalazłem odpowiedź. 

Jednak teraz nie znalazłem do końca podobnego tematu (chyba że przeoczyłem coś to przepraszam) 

Wczoraj zasłyszałem pierwszy raz lekki stukot pod maską, okolice lewej strony silnika. 

Przy słonecznej pogodzie był znacznie bardziej słyszalny niż dzisiaj przy deszczowej/wilgotnej. 

https://www.youtube.com/watch?v=sRcg_ZuT7fo&feature=youtu.be  <- tutaj telefon troszkę wyolbrzymił ten dźwięk, no ale za to jest czysty i dobrze słyszalny.  (dzień upalny, suchy)

https://www.youtube.com/watch?v=ssP8baXeqdU&feature=youtu.be <- to już z dzisiaj, przy deszczowej pogodzie. 

Dźwięk ten jest słyszalny tylko na wolnych obrotach, po dodaniu najmniejszej ilości gazu zanika. No i słychać go tylko na zewnątrz.  Tak jak wspominałem dochodzi z lewej strony silnika, od pasków.

Auto nie wykazuje jakichkolwiek innych objawów, wszystko działa jak należy, oleje itp. wszystko w normie. 

Megane III Grandtour 1.9 dci 131km 

 

Tutaj moje pytanie:

Czy ktoś się już spotkał z takim przypadkiem ? Czy dobrze myślę że może to być zużyta rolka napinacza? 

Rozrząd był niedawno wymieniany (max do 30tys będzie przejchane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy są niedostępne.

Spójrz na koło pasowe, czy przypadkiem się nie rozhermetyzowało. Jego bicie lub też skakanie paska powinno być zauważalne. Najbardziej słychać na wolnych obrotach. Przy tych próbach zmieniaj obciążenie silnika klimą i poborem prądu w instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jabrze już teraz mówię dzięki za naprowadzenie, co by to mogło być. 

Byłem jeszcze teraz sprawdzić jak wygląda sytuacja z klimą, kiedy tylko włączam klimę to słyszalność tego dźwięku zanika - pytanie tylko czy zagłusza go po prostu praca klimy czy to jakoś tam współpracuje. (Nie jestem mechanikiem, ale lubię wiedzieć co może być za awaria jak już oddam do mechanika)

 

Jak patrzyłem to nie widać żeby specjalnie się kołysało to koło. 

 

Jeszcze raz dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MrSco napisał:

@jabrze

Byłem jeszcze teraz sprawdzić jak wygląda sytuacja z klimą, kiedy tylko włączam klimę to słyszalność tego dźwięku zanika 

Zwiększa się obciążenie wału i drgania maleją.

Może się mylę, ale dalej trzeba zobaczyć po zdjęciu prawego koła i osłony paska osprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nic więcej sam nie sprawdzę, zgadam się z mechanikiem, niech on ogarnie sprawę. 

Później dam znać co było przyczyną, komuś na przyszłość może się przydać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej to stwierdzić podpierając to okiem. W dieslu standardowo się kończy przy Twoim przebiegu.

Mi akurat poleciało po zapaleniu samochodu w momencie wyjazdu na urlop. Pojechałem i przetrwałem zauważając prędzej co jest. Zmieniłem tylko styl jazdy, a że miałem pełne ubezpieczenie z samochodem zastępczym to zaryzykowałem. Tak zrobiłem jeszcze 1400 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!