Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MEGANE II gaśnie, obroty wariują


piotrpc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam już ręce mi opadają a auto stoi u mechanika 2 tydzień i nawet się nie zainteresowali tematem.

 

Komponenty które posiadam nowe w aucie:

Przepustnica 

Świece

Cewki

Zawór KZFR 

KZFR wymieniane rok temu

 

Problem polega na tym że auto spada do 500 obrotów/min  i gaśnie, po lekkim dodaniu gazu obroty skaczą, po dodaniu gazu powyżej 2 tysięcy obrotów obroty stoją jednakże silnik nierówno pracuje.

Czasami zdarzało się że odpalałem auto i nie chciało odpalić długo kręciło.

Po odłączeniu zaworu KZFR auto nie gaśnie nie skaczą obroty, ale nadal nierówno chodzi.

Idealnie szukam osoby która miała taki sam problem i chciałbym żeby wypowiedziała się dlaczego tak się działo i co zostało zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, piotrpc napisał:

Witam, już ręce mi opadają a auto stoi u mechanika 2 tydzień i nawet się nie zainteresowali tematem.

  

1/Zmień mechanika, bo będzie tylko coraz gorzej,

 

14 godzin temu, piotrpc napisał:

Problem polega na tym, że auto spada do 500 obrotów/min  i gaśnie, po lekkim dodaniu gazu obroty skaczą,

po dodaniu gazu powyżej 2 tysięcy obrotów obroty stoją, jednakże silnik nierówno pracuje.

2/Czy przy wymianie przepustnicy wymieniono oringi?

 

14 godzin temu, piotrpc napisał:

Czasami zdarzało się że odpalałem auto i nie chciało odpalić długo kręciło.

 

3/Czy akumulator jest w dobrym stanie?

4/Warto przeczyścić;

    a/ czoło czujnika położenia wału,

    b/ map sensor oraz zapewnić szczelność jego montażu.

5/ Roboty < 1 h pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oes mówiłem ze chce osobę która miala taki problem a nie. 2. uszczelnienie całego dolotu jest nowe bo było nieszczelne i nawet jak było nieszczelne to samochód nie gasł więc nie ma to żadnego znaczenia! 

3. Aku kupiłem rok temu nowy ale to możliwe że może mieć jakieś wewnętrzne zwarcia, zapewne sprawdzą to.

4. b map sensor był czyszczony przy przepustnicy i nowe oringi. 

4. a jakby było brudne to by problem nie pojawił się od razu tylko z czasem by robiło się coraz to gorzej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!