Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nowy pasek rozrządu przeskoczył megane II 1.6 K4M


pawelpos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Podczas wymiany paska rozrządu - (komplet) doprowadziłem do tego, że przeskoczył pasek o jakieś 3 ząbki. Było to tak: już podczas końcowych czynności po przykręceniu koła pasowego osprzętu próbowałem założyć plastikową osłonę. Niestety nie udało mi się. Postanowiłem na szybko odkręcić koło pasowe aby włożyć plastikową osłonę. Ponownie zamontowałem blokady, poza jedną - najważniejszą blokującą koło zamachowe przy odkręcaniu. Gdy próbowałem odkręcić koło zauważyłem, że coś dziwnie stuknęło. Sprawdziłem i blokada wałków odgięta. Później już po rozebraniu sprawdzałem pasek rozrządu, wizualnie wyglądał dobrze nie miał żadnych uszkodzeń.

Moje pytanie jest następujące: czy podczas przeskoczenia paska mógł się uszkodzić konstrukcyjnie gdzie nie zweryfikuje tego "gołym okiem" i trzeba go wymieniać na nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2019 o 22:33, pawelpos napisał:

czy podczas przeskoczenia paska mógł się uszkodzić konstrukcyjnie,

gdzie nie zweryfikuje tego " gołym okiem "

 i trzeba go wymieniać na nowy?

Zasada jest taka, że;

  - jeżeli nawet po założeniu nowego paska rozrządu, nastąpi jego demontaż, ( wymiana KZFR ) to pasek do wymiany,  

  - przeskoczenie paska - dyskwalifikuje pasek,

  - kupić nowy, aby nie jeździć z  "duszą na ramieniu. "

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mechanik wyjmował pompe wysokiego cisnienia  w 1.5 dci pasek dał ten co był .Uważał że nie trzeba .Po 2 latach był robiony remont kapitalny śilnika .Pasek założony ten co był .Pytałem dlaczego nie daje nowego odpowiedz bo nie trzeba .Auto dalej  jeżdzi dopiero za rok wymiana rozrządu bo minie 5 lat.Robiło to dwóch innych mechaników.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!