Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek czy normalna rzecz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Nie wiedziałem, w którym dziale zamieścić więc daję do ogólnego. Otóż dziś zdjąłem osłonę dolną silnika (ten plastik). Moim oczom pokazały się takie oto obrazki.

Wygląda to jak ohydne wycieki ale pytanie z czego mogą one pochodzić ? Zdjęcia zrobione od dołu auta, niestety bez kanału, więc mam nadzieję, że da się je rozszyfrować. Na zdjęciu nie widać dokładnie, ale na dole zdjęcia (nieco w tle), na takiej jakby śrubie wisi też kropla, chyba oleju - zaznaczyłem na czerwono na zdjęciu. Oczywiście prośba o pomoc i sugestie.

 

 

 

2.png

3.png

4.png

6.jpg

Edytowane przez Greg0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdjęcie to wyciek z wybieraka skrzyni biegów. Wszystkie meganki mają z tym problem. Po czasie brud uszkadza oring w skrzyni i dochodzi do przecieku. Jeżeli przeciek nie jest gigantyczny to dolewaj olej do skrzyni i dalej jeździj. Są zestawy naprawcze tego oringa ale to jest połowiczne rozwiązanie. Wymiana prawidłowa wiąże się z rozebraniem skrzyni biegów.

Wyciek z drugiego zdjęcia (mokra miska olejowa) pochodzi prawdopodobnie z silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, saksonczyk napisał:

Pierwsze zdjęcie to wyciek z wybieraka skrzyni biegów

Faktycznie dzisiaj na kanale okazało się, że to wybierak (guma sobie lata góra/dół) i podobno jeszcze uszczelniacz półosi. Niby mechanicy to naprawiali 2 lata temu (zestaw naprawczy wybieraka). Przy okazji dzisiejszej zbieżności poprosiłem żeby zajrzał jaki jest stan oleju w skrzyni i jest praktycznie full więc chyba nie ma tragedii. Robocizna skrzyni biegów to chyba już nieopłacalna sprawa bo sama usługa dość droga :/

13 godzin temu, saksonczyk napisał:

Wyciek z drugiego zdjęcia (mokra miska olejowa) pochodzi prawdopodobnie z silnika

Tutaj popatrzył dzisiaj diagnosta i stwierdził że według niego to może być uszczelka głowicy lub uszczelniacz wałka rozrządu. Zalecił aby umyć silnik i obserwować.

Dodam, że olej wymieniany był rok temu (około 12k przebiegu) i od tamtej pory nie musiałem go dolewać. Teraz wymiana lub dolewka ale to już po powrocie z urlopu, bo nie zdążę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny wyciek z wybieraka od zakupu auta. Od tego czasu minęło 6 lat i 80tys km. Wyciek dalej taki sam. Ubytek oleju w ciągu roku to może 50 ml. Wyciek z silnika też jest bardzo mały bo nie ma nawet kropel. Jak pasek rozrządu jest suchy to nie ma sensu z tym walczyć na silę. Jak to simering na wale lub na którymś z wałków rozrządu to wymienisz przy okazji wymiany paska rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!