Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Steering Locked - Brak napięcia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakładam nowy temat ze względu, że w starym odnośnie blokady kierownicy nie da się nic dowiedzieć, tylko, że jest zepsuta, poza tym mój przypadek jest dosyć inny.

2 lata temu samochód miał problem z zacinającą się blokadą ( wykręciłem przesmarowałem ) do tej pory był spokój, 0 problemów. Wczoraj zostawiłem samochód pod domem, wieczorem chciałem odpalić, wywaliło błąd Steering Locked, blokada zablokowana, silnik nie cofał bolca blokady. Jakoś udało mi się odkręcić tą blokade ( mimo, że w pozycji zamkniętej nie da się wyjąć śruby ).

Bolec nie chodził ciężko, lekko wszystko przesmarowałem na nowo złożyłem, lecz nadal cisza, ten sam błąd, brak możliwości włączenia nawet zapłonu. Silnik blokady nie drgnie. Wyjąłem więc silnik, sprawdziłem na krótko, działa. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, wtyczki UCH UPC, akumulator nowy ( ma miesiąc ) i jest w dobrej kondycji. Następnie spróbowałem odpalić, silnik blokady zakręcił. Samochód normalnie odpalił lecz wywalił błąd "Electronic Fault" oraz ABS ESP. Po zgaszeniu już totalna cisza. Znowu silnik blokady jej nie zwalnia. Napięcia na pinach idących na silnik nie ma.

Jakiś pomysł gdzie szukasz przyczyny?

# EDIT. Delphi wykazywał mi tylko jeden błąd odnośnie braku informacji prędkości pojazdu, nie mogłem połączyć się z układem Hamulców. Podjechałem na diagnostyke CLIP'em Wykazał błędy : DF033 - Sieć multipleksowa, Defekt połączenia CAN oraz DF091 Informacja prędkości pojazdu - Defekt połączenia CAN. Clip nie widzi ABS, po prostu sie z nim nie łączy pisze "Nie wykryto"
Obecnie wygląda to tak, że Blokada jest w pozycji otwartej ( nie zablokowanej ) samochód odpala, lecz nie działa prędkościomierz, ABS + SERVICE + STOP + RĘCZNY, Wspomaganie działa jakby słabiej, no i ta blokada nie działa. Teraz pytanie, Defekt połączenia CAN tych dwóch podzespołów, ma to jakieś powiązanie ze sobą? Can czyli gdzie to wszystko idzie UPC ? UCH? 

Edytowane przez MechanikAmator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!