Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Captur] 0.9 TCe - Czy warto?


Rekomendowane odpowiedzi

to zastanów się nad Mokką, masz 4 cylindrowy silnik o mocy 140 km. To wystarcza, jakość wykończenia dużo lepsza i lepsze właściwości jezdne. Można nawet trafić 4x4 ale to już Cię chyba nie interesuje. Również możesz kupić z LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, wydaje mi się, że szkoda płacić za captura bo to clio minimalnie podniesione, a to podniesienie tylko przeszkadza. 

Ale o gustach się nie dyskutuje. Mój kolega ma captura 0.9 tce już 3 lata i działa bez zarzutu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Silverek Mam ten silnik w Clio z fabrycznym gazem BRC. Auto bardzo poprawne, chociaż od 140 w górę jeśli potrzebujemy wyprzedzić łapie mocno zadyszkę ( moje m3 1.6 przy tych prędkościach również w gazie nie) ogólnie silniczek w porządku, na benzynie nie słychać by chodził jak cinquecento ( ma 3 gary) ale już na gazie z lekka popierduje. Zero problemów póki co auto zrobiło w 5 miesięcy 7 tyś i zero problemów poza koniecznością pamięci by wyłączać start&stop co by turbo za szybko nie umarło. Skrzynia długa, porównywalna do mojej 5biegowej z nadbiegiem w m3 1.6. W przedziale 40-80 clio jest DUŻO żwawsze od mojej meganki, powyżej setki role się odwracają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czik3n Ja praktycznie nie jeżdżę autostradami i drogami szybkiego ruchu więc prędkości od 140 w górę zdarzają się u mnie bardzo rzadko.

 

Ogólnie na chwilę obecną powoli przymierzam się do zmiany samochodu, mam ogólnie kaprys na małego crossovera, ale nie wykluczam że jeśli by się pojawiło coś ciekawego w innym segmencie to może bym się skusił. Budżet jakim będę dysponował to 35-40 tyś. Macie jeszcze pomysł co ewentualnie można brać pod uwagę?

 

Z M3 jestem ogólnie bardzo zadowolony, ale mam ją już ponad rok a jak na mnie to naprawdę dłuuugo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego silnika 0.9tce powiem Ci, że nie mam zastrzeżeń fakt czuć różnicę, ale nie jeżdżąc w mieście ( oczywiście na niekorzyść 0.9tce). Silnik cichutki na gazie chodzi jak złoto, pali w trasie krajówkami około 6l gazu :D, a da się zejść niżej... ten gwizdek w postaci turbo robi robotę, do miasta bardzo fajny silnik. Nie wiem czy będzie cierpiał na UPG nie obchodzi mnie to, auto odebrane końcem marca max 4 latka i idzie dalej więc pewnie nie doczekam takich problemów. Więcej powiedziałbym Ci na temat różnic między samym clio a megane niż jeśli chodzi o silnik, 6 biegu w nim nie brakuje bardzo elastyczny silnik, i dobrze dobrane przełożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rodzinie mam captura ale 1.2 tce po lifcie w wersji intens. 

Super wóz. Fajne osiągi, moim zdaniem ciszej niż w meg 3, na 17” fajnie się jeździ-stabilny i sprężyste zawieszenie. 

Co najważniejsze, samochód jest wygodny dla osoby która nim jeździ a ma problem z kręgosłupem. Po prostu bardzo wygodnie się wsiada i wysiada. Dodatkowo światła led robią mega robotę. W pewnym wieku doceniasz to że w nocy wszystko bez problemu zauważysz. Dla mnie to najfajniejszy z małych crossow. 

Jak chcesz poczekać z zakupem do premiery captura 2 to daj znać.  Ten będzie na sprzedaż bo zamawiamy nowy model. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!