Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Captur] 0.9 TCe - Czy warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Od pewnego czasu noszę się z zamiarem zmiany mojej Megane III na Captura. Obecnie jeżdżę dieslem 1.5 o mocy 90km. Zrobiłem małe rozeznanie na temat Capturów i większość oferowanych sztuk na rynku posiada silnik 0.9 TCe. Jakie macie zdanie na temat tego silnika? Może ktoś z Was prywatnie użytkuje taki samochód? Na co zwracać szczególną uwagę w przypadku zakupu Captura?

 

Byłem ostatnio w ASO na jeździe próbnej egzemplarzem z takim silnikiem i o dziwo wg. mnie dobrze sobie radzi. Do mojej spokojnej jazdy w zupełności by wystarczył.

 

Zapraszam do dyskusji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wybór, jak to mówią?  "zamienił stryjek siekierkę na kijek" a na poważnie to ten  Captur mocno babski jest. Przepraszam kobiecy. Bo meganka, może też nie dla Pudziana, ale że budżetowo, to ujdzie w tłoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, omega napisał:

Captur mocno babski jest. Przepraszam kobiecy.

Kwestia gusta, wg. mnie babski nie jest, a nawet jeśli ktoś tak twierdzi to nie przeszkadza mi to. Wizualnie Captur bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie niby też nie, nawet jak zdarza się widzieć mężczyzn w rajstopach to tolerancyjny człowiek nie powinien na to reagować. Mnie to tylko zwyczajnie zniesmacza, ale oczywiście nie mam nic przeciwko mężczyźnie w Capturze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Silverek napisał:

Głównie jeżdżę po mieście (20-30 km dziennie) + raz w tygodniu jakaś trasa 100-150 km.

Silnik  0.9 l / 3 cylindry ;

  - wystarczający na miasto,

  - traci na dynamice w trasie,

  - ale ogólnie daje rade,

  - dobry na polne drogi i wyboje na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik bez turbo ma 75 KM,

Turbo dokłada tylko 15 KM,

Nie mam jakiś negatywnych informacji na temat trwałości,

Należy postępować z turbiną jak w 1,5 dci,

Lecą ;

  - sworznie wahaczy i łączniki stabilizatorów ,

  - ale pewnie orły jeżdżą po dziurawych drogach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam taki silnik w clio 4. Jeździłem tez capturem - dynamika podobna chociaż wazy 100 kg więcej.

Spokojnie można jechać 150km/h na autostradzie bez większego wysiłku ( długa skrzynia 5 biegowa - 120 km/h przy 3 tys obr)

Zaleta silnika to prostota ( pośredni wtrysk, brak dwumasy), możliwość montażu zwykłej sekwencyjnej instalacji gazowej, w razie awarii silnik na allegro kompletny zaczyna sie od 800 PLN.

Spalanie gazu 7-8 l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@guciol dzięki za opinię. Na chwilę obecną właśnie mam dylemat czy skłonić się ku Capturowi, czy ku Peugeotowi 2008. Wykończenie Captura to niestety jego pięta Achillesowa, środek jest twardy niczym skała. W Peugeocie wnętrze prezentuje się o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!