Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk we wnętrzu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie, żona ma Megi II i w środku przy szybie cały czas słychać jakby pracował ciągle jakiś silniczek, dodam że nawiewy wyłączone ten na różne sposoby ustawiałem i ciągle słychać. Czy to urok tych ,, samochodów" ? Pomimo że jest climatronik to nie powinno tak być nonstop, z góry dziękuję za odpowiedźi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Dandiego82 napisał:

x

Pracuje wentylator od czujników climatronika. - nad lusterkiem. Domaga się wyczyszczenia i przesmarowania. Masz rację mało marek ma tak skuteczne rozwiązanie tym bardziej posiadających sprawny czujnik wilgotności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zamieszanie, dzisiaj dobrałem się do samochodu żony i ewidentnie jest to słyszalne u góry przy lusterku wstecznym. Znana Wam przypadłość ? Do czego jest ten silniczek ? Musi on być podłączony ?

15690691890061010748471278257142.jpg

20 godzin temu, jabrze napisał:

Pracuje wentylator od czujników climatronika. - nad lusterkiem. Domaga się wyczyszczenia i przesmarowania. Masz rację mało marek ma tak skuteczne rozwiązanie tym bardziej posiadających sprawny czujnik wilgotności.

Ok tylko powiedz mi jak go przesmarowac skoro pomimo odkręcenia od obudowy jest nierozbieralne? Wd40 mu strzelić, silikon w sprayu???

Edytowane przez Dandiego82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest rozbieralne do silnika - oliwka na panewkę od strony turbiny.

Turbinka służy do wymuszania obiegu powietrza na czujniki zawarte w tym zespole, służące sterowania pracy climatronika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jabrze napisał:

Jest rozbieralne do silnika - oliwka na panewkę od strony turbiny.

Tylko ten plastikowy wiatraczek jest zabudowany, a przecież smarować wypada wirnik który nim obraca.

IMG_20190921_193645.jpg

Zostawiam dla potomnych informacje, że jak kolega napisał da się rozebrać i przesmarować lecz ja użyję smaru wysoko temperaturowego, bo oliwa ścieknie raczej

15690890672222006852431877077362.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!