Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Usuwanie pisków, trzasków i wszelkich hałasów


Rekomendowane odpowiedzi

witam a ja mam takie pytanie zdjąłem ten daszek i jeździłem bez niego... i teraz tak z pod niego wydobywa się takie trzeszczenie ale jak by cośtam latało w środku i teraz pytanie jak sie dostać "głębiej" ? odgłos jak by tam coś komuś wpadło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

heh ja też mam cykanie, zlokalizowałem je - wydobywa się spod przednich słupków (głównie prawy słupek, lewy trochę mniej),

miałem przednią szybę wymienianą i po tym zabiegu mi trzeszczy a raczej cyka jak przejadę po prostopadłej nierówności

jak jade bez słupków cisza a z nimi to tragedia

i nie za bardzo wiem co tam może tak cykać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odświeżę trochę temat wszelakich denerwujących odgłosów z wnętrza Megi.

Od jakiegos czasu przeglądam te posty jak i inne tamety z tym związane, ponieważ coraz to nowe dziwne dźwięki się pojawiają.

Otóż, pierwsze były trzaski (stuki) z deski rodzielczej. Po przeczytaniu paru postów i metodą prób i błędów doszedłem do przyczyny - połaczenie a raczej styk deski i przedniej szyby na nierównościach tarły o siebie i wydawały charakterystyczne dźwięki. Na forum ktoś proponował najprosztszym sposobem upchanie tej szczeliny gazikami medycznymi - efekt był, jednak nie jest to zbyt estetyczne. Postanowiłem zakipić sznur pleciony (są dostępne różne kolory więc najlepiej wybrać czarny) na poczatku fi 5, 6 czy 8 - to trochę mało. Ostatecznie skończyło się na na fi bodajże 14 zakupione na alledrogo. Upchałem pod okno i cisza deska nie stuka. Między czasie penterowałem również środkowy panel na radiem gdzie posmarowałem wszystkie elementy metalowe.

Jednak nie cieszyłem się cisza zbyt długo, zaraz zaczęło znów coś stukać. Przez lato i jesień tego nie było, zaczeło się w zimie. Mam wrażenie że to przez temperaturę, kiedy to plastik w nistkich temperaturach jest twardszy. Wydaje mi się, że to odgłosy z kanałów wentylacji tylko nie wiem za Chiny jak się do tego dobrać.

A drugim niepokojącym objawem który ostatnio usłyszałem był dziwny odgłos (jakby większego elementu - może licznik) w desce za licznikami. I tu pytanie jak nie inwazyjnie i bez szkód dobrać się do liczników? chyba jestem bardzo przewrażliwiony na tym punkcie ale widzę że ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy są jeszcze jakieś inne, alternatywne sposoby wyciszenia? Chodzi mi generalnie o większą ciszę podczas prędkości autostradowych - nie chcę inwestować w wygłuszanie które się robi pod kątem car-audio (a jeśli już, to tylko jedna warstwa - od strony tapicerki). Myślę o położeniu baranka na nadkola i całe podwozie - poza zabezpieczeniem antykorozyjnym wg deklaracji sprzedających powinien też trochę obniżyć poziom hałasu dostający się do wnętrza pojazdu.

Reasumując, czy są jeszcze jakieś inne, alternatywne i tanie sposoby aby zminimalizować szumy podczas jazdy z wyższymi prędkościami niż uszczelnienie szyb wg pomysłu waldi103?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Od jakiegos czasu przeglądam te posty jak i inne tamety z tym związane, ponieważ coraz to nowe dziwne dźwięki się pojawiają.

Otóż, pierwsze były trzaski (stuki) z deski rodzielczej. Po przeczytaniu paru postów i metodą prób i błędów doszedłem do przyczyny - połaczenie a raczej styk deski i przedniej szyby na nierównościach tarły o siebie i wydawały charakterystyczne dźwięki. Na forum ktoś proponował najprosztszym sposobem upchanie tej szczeliny gazikami medycznymi - efekt był, jednak nie jest to zbyt estetyczne. Postanowiłem zakipić sznur pleciony (są dostępne różne kolory więc najlepiej wybrać czarny) na poczatku fi 5, 6 czy 8 - to trochę mało. Ostatecznie skończyło się na na fi bodajże 14 zakupione na alledrogo. Upchałem pod okno i cisza deska nie stuka.

Za tą radą zrobiłem dzisiaj podobnie. Kupiłem w Praktikerze czarny sznur, tyle że nie plecionkę, a gumowy w środku. Upchałem pod okno i cisza. Koszt sznura 10 zł/mb, trzeba kupić 1,2 mb. Ja kupiłem 1,5 i jest trochę za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja zastanawiam się nad zakupem czegoś takiego i upchnięcia między szybę a deskę na całej długości. Kwestia tylko wyboru grubości.

http://www.bitmat.pl/pl/p/Kauczuk-izolacyjny-3%2C6%2C9%2C13%2C19%2C25%2C32%2C50-mm-pianka-izolacyjna-bez-kleju/183

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!