Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ABS - "Awaria układu hamulcowego"/ "Skontroluj układ ABS" - wymiana płynu z CLIP


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim,

 

dziś z rana miałem taką małą niespodziankę z moją MEGI III ph I 1.6 (110KM) - podjechałem na stację zatankować i już wrócić maiłem problem. Rano dużo wilgoci i kondensacja na wszystkim.

Po zatankowaniu wyświetlił mi się komunikat - "Awaria układu hamulcowego" "STOP" i generalnie dwie kreseczki poziome na prędkościomierzu - odpaliłem autko - bez układu wspomagania i odjechałem 10 m na parking przy stacji..... odpaliłem jeszcze raz i to samo. Następnie próba z wypięciem bezpiecznika F15 od ABS - i tu już po odpaleniu pojawił się komunikat   "Skontroluj układ ABS" i palił się "kluczyk" - wpiąłem bezpiecznik i odpaliłem kolejny raz  i dalej komunikat skontroluj ABS ale spojenie mogłem wrócić do domku bo wspomaganie i hamulec działały.

 

Pod domem poszedłem po CLIPa i takie coś w module ABS ( w innych modułach też pojawiły się zapamiętane błędy - brak odczytu prędkości itp) ale już żaden błąd nie był aktywny - wszystkie zapisane w pamięci.

DTC407381, DTC408A81, DTC517181, DTCF00313 (to z bezpiecznika pewnie).

abs.thumb.png.9f4ba44a56ad44bda4e73071f97fc187.png

 

?

Wykasowałem i zobaczymy - proszę o sugestie czy to pompa niedomaga i myśleć nad regeneracją/wymianą części hydraulicznej czy może ta wilgoć gdzieś się zaszyła co też nie wróży za dobrze.

 

Generalnie miałem wymienić płyn hamulcowy bo stary i chyba raz mi miękko hamulec wpadł przy ostrym hamowaniu - ale mnie zaszło w wakacje i teraz od tego zacznę.

 

Czy da radę samodzielnie wymienić płyn z wykorzystaniem CLIPa - gdzieś widziałem opcje odpowietrzania poszczególnych kół ? - jak to zrobić prawidłowo z CLIPem?

 

Mój plan był taki aby strzykawą ściągnąć od góry maksymalnie płyn i zalać świeżym do MAX a następnie po kolei od koła kierowcy odkręcić odpowietrznik i włączyć w CLIPie odpowietrzanie? Uda mi się bez machania pedałem hamulca czy lepiej prosić o pomoc drugą osobę?

Trzeba jakoś usuwać płyn z wysprzęglika?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację, krótko po zakupie auta raz na jakiś czas zapalał się na czerwono komunikat: "Awaria układu hamulcowego" i po chwili sam gasł. Szukając przyczyny zacząłem od tego, że ściągnąłem płyn hamulcowy ze zbiorniczka i wlałem świeży i problem zniknął. Oczywiście oznaczało to konieczność wymiany płynu hamulcowego w całym układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!