Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Fotelik samochodowy


Lawek

Rekomendowane odpowiedzi

Technicznie te wkładki to są dla noworodka, który i tak powinien jechać w nosidełku ( nie wyobrażam sobie w czymś takim wieść dziesko 3 miesiące),
Foteliki teraz nie są kosmicznie drogie więc można zainwestować w 2 albo 3, ja teraz kupiłem ostatni 15-36, wcześniej miałem 9-18 który i tak sprzedałem bez problemu za pól ceny. 
Co do fotelików 9-36 to też tak średnio bo nie chce mi się wierzyć że do tego fotelika wejdzie wyrośnięte dziecko 30kg.
Nawet długość siedziska będzie mała i to fotelik będzie niewygodny,
mój 15-36 jest sporo większy od tego 9-18. więc nie wiem jak wy chcecie przez jakieś 10lat dziecko w jednym wozić. 

Ja mam Britaxy i młody nie narzeka potrafił w nim 7 godzin spać w trakcie trasy nad morze. 
 

Edytowane przez tomqu86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2019 o 13:00, Lawek napisał:

Dlatego wlasnie sie pytam jaki kupic to moje pierwsze dziecko wiec nie wiem  jaki  kupic, corka ma 11 miesiecy waży  ponad 10 kg  li teraz szukam fotelika do megany III  hb 

Oczywiście fotelik 9-18 kg. Ja używam romera. Oprócz haków isofix ma stopę stabilizującą., regulację pochylenia, dobrej jakości tapicerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lawek nie tak się kupuje fotelik. To tak jak z koszulą do garnituru, nie kupujesz "kołnierzyk 42, slim fit, przedłużana" bo u kolegi jest ok. Tylko jedziesz do sklepu i mierzysz. Wiem, że każdy z nas jest nieśmiertelny (ja też ;) ) ale fotelik się kupuje tak by spełnił swoją funkcję raz w swoim żywocie - czyli w razie wypadku (wtedy ma się sprawdzić w 100% a potem pójść na śmietnik), by to zrobić musi być dobrze dopasowany. Jeśli możesz pozwolić sobie na taki wydatek polecam kupować foteliki nie uniwersalne wagowo, ale podzielone na 3 grupy. Przed tobą ta druga czyli 9-16. Potem masz 15-36 - taki ostatnio kupowałem. Jeśli jesteś z Warszawy polecam umówić się na mierzenie w fotelik.info - mają spory wybór, mierzyć można za darmo (tak myślę bo tekst "w tym tygodniu mamy promocje i mierzenie jest za darmo , a w przyszłym tygodniu kosztuje ..." To chyba marketingowa ściema - wysłałem tam już 2 znajomych i wszyscy słyszeliśmy to samo) mierzy się tam dziecko do fotelika i fotelik do samochodu. Jak wybrałem model mi pasujący to sprawdziłem cenę w internecie - różnice nie były znaczące, więc kupiłem na miejscu od ręki. Jak masz daleko do Warszawy to poszukaj w okolicy - na pewno znajdziesz jakiś sklep z dużym asortymentem i być może z podobnym modelem biznesowym - nastawionym na doradztwo (tym sprzedają). 

Pamiętaj też, że fotelik to tylko połowa sukcesu, bardzo ważne jest też poprawne zapięcie dziecka - a tego wiele osób nie umie, albo dla świętego spokoju nie robi właściwie (jeśli tym się nie przejmujesz, to weź najtańszy fotelik z marketu - zrobi taka sama robotę, czyli nic nie da).

Trochę popłynąłem, ale na punkcie bezpieczeństwa w aucie mam lekkiego chopla, a do tego uważam że wiedzą szczególnie z tego zakresu należy się dzielić.

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!