Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o weryfikację ogłoszenia


micha1964

Rekomendowane odpowiedzi

A więc jestem po oględzinach auta :)

 

Ogólnie stan wydaje się być ok, auto zadbane. Killa rzeczy jednak zwróciło moją uwagę:

- silnik dość długo 'kręci' zanim odpali. Czy to normalne w tym modelu? 

- zauważyłem 'pocenie się' rury rury na górze silnika. Nie mam niestety zdjęcia i nie umiem tego lepiej opisać, ale wydaje się to być wąż dolotowy? Był dość mocno zapocony. Co może być przyczyną? Dodam, że miesiąc temu auto przeszło przegląd w ASO i podobno wszystko jest ok. 

 

Jeszcze takie jedno pytanie, jak wygląda sprawa 'turbodziury' w tym silniku? Moim zdaniem była trochę wyczuwalna, nawet tak jakbym czuł delikatną zamułę w dolnych obrotach. Niestety nie mam dużego doświadczenia w jeździe z uturbionymi silnikami, więc wydaje mi się, że to chyba normalne?

 

Z góry dzięki za info :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy w tych samochodach sprzęgło łapie zawsze wysoko? Jest to trzecie megane, którym jeździłem i odniosłem takie wrażenie, że auto rusza przy wysokim położeniu pedału. Dodam, że każda zmiana biegu odbywa się bardzo płynnie 

 

A wracając jeszcze do wątków z mojego poprzedniego posta:

1. Tutaj też odpala od razu, jednak rozrusznik kręci moim zdaniem dosyć długo (pewnie szukam dziury w całym) 

2. Czy takie zapocenie wymaga jakiejś interwencji? 

3. To ok, tutaj jest tak samo. 

4. Ile kosztuje wymiana rozrządu w ASO (tutaj nie był jeszcze wymieniany, więc moim zdaniem najwyższa pora na to) 

 

Dzięki! 

 

Temat już nieaktualny, obecnie po uwagę biorę egzemplarz z 1.6 dci - zapraszam do mojego tematu w tym dziale

Edytowane przez micha1964
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!