Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

R-Link Mapy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,

Po kontakcie z Renault Polska, TomTom Polska i kilkoma dealerami jestem załamany poziomem i jakością obsługi klientów.

Jeszcze do niedawna byłem posiadaczem Megane III z 2012 roku w której miałem TomTom Live, którego używało się w zasadzie bezproblemowo, aktualizacje były drogie, ale pewne i równie bezproblemowe.

Kupiłem Megane III z 2015 roku z nawigacją R-Link TomTim Live i zaczęły się schody. Nie dość, że drogo, koszmarnie wręcz drogo to jeszcze My Renault, a zwłaszcza R-Link Store, które częściej nie działa niż działa.

Do rzeczy ... Na Allegro itp. znalazłem sporo ofert kart SD z teoretycznie najnowszymi mapami, ale ta opcja mnie średnio interesuje ponieważ kartę z co prawda archaiczną, ale jednak działającą mapą po prostu mam. Czy ktoś ma możliwość sprzedania mi pakietu aktualizacji do map na 12 lub 36 msc. bazując na jakimś innym systemie/sposobie ich dystrybucji niż niedziałający R-Linke Store?

Jakie są Wasze doświadczenia w tej materii i dobre rady dla póki co nieszczęśliwego użytkownika R-Linka? :-)

Pozdrawiam

Edytowane przez RafZielak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RafZielak napisał:

TomTom Live, którego używało się w zasadzie bezproblemowo, aktualizacje były drogie

No właśnie były bardzo tanie

 

3 godziny temu, RafZielak napisał:

Czy ktoś ma możliwość sprzedania mi pakietu aktualizacji do map na 12 lub 36 msc

Nie ma czegoś takiego.

Każda aktualizacja to nowa karta / nowa mapa kupiona przez R-Store ale też tylko raz do roku.

 

Karty z najnowszą (10.15) mapą kosztują ok 200zł

Przez R-Store wychodzi sporo drożej wiec nie warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak opłacało się dzwonić, bombardować zapytaniami Renault Polska i kilku dealerów. Oficjalnie nie ma, nieoficjalnie jest. :-) To chyba dziwna polityka RP bo zapytania oparłem chociażby o usługi/subskrypcje działające we Francji, Wielkiej Brytanii itp.

Subskrypcja map Europy - 3 lata - 420.00 PLN

Dla mnie jednak jest to dość zasadnicza różnica czy kupić kartę z mapa za 200 PLN czy mieć 36 msc. aktualizacji (w przypadku TomToma 12 map a tutaj nawet gdyby były 3-4 to i tak taniej).

Pozdrawiam

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię te wbudowane mapy bo są dla mnie po prostu wygodne, w zasadzie bezobsługowe, zawsze są i działają. Za 420 PLN na 3 lata mogę z nich korzystać.

Jeśli chodzi o usługi to są Live, a nie Life i tak, mam, korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

420 za 3 lata to jednak moim zdaniem dość drogo... Masz z tym również Live czy może tylko Live a nie mapy?

Mapy do R-Linka niestety nie wychodzą tak jak Tomtom czyli 4x do roku. Raczej spodziewałbym się, że w ciągu tych 3 lat będziesz miał 3 aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 karty po 200 PLN = 600 PLN

Tutaj mam 420 PLN ... uważam, ze nie ma dramatu, cena porównywalna do TomTom Live.

Oczywiście Live jest osobno, nie ma nic za darmo, ani w Renault ani u innych. :-P

Nie mówię, że jest tanio, że to jest dla wszystkich, że wszyscy bez wyjątku powinni od razu kupować. :-) To jest decyzja kazdego z osobna.Dla mnie, skoro i tak mam nawigację w samochodzie, ona po prostu musi być działająca i aktualna. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, RafZielak napisał:

Oczywiście Live jest osobno, nie ma nic za darmo, ani w Renault ani u innych. :-P

Ok, dzięki za info

 

42 minuty temu, RafZielak napisał:

3 karty po 200 PLN = 600 PLN

No tu masz rację, ale trochę rozłożone w czasie :)

 

43 minuty temu, RafZielak napisał:

musi być działająca i aktualna

Nie no, ja też mam aktualną i to w 2 autach.

 

Dobrze wiedzieć, że można coś ugrać poprzez bezpośredni kontakt z Renault

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!