Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

AppleCarPlay i AA, R Link Gen 1.1, 2.2.15.703


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jest to mój pierwszy post. Jestem w posiadaniu dwóch samochodów Renault Megane IV. Jeden 2019, drugi 2016. Bardzo podoba mi się funkcja AppleCarPlay i kombinuje jak ją wrzucić do Renault z roku 2016. 

W samochodzie z 2016 roku miałem defaultowo R-Linka Gen 1.1 w wersji 2.2.15.703. Soft w tej wersji jest beznadziejny. Responsywność systemu tragiczna, masa bugów, lubi się wieszać, bluetooth nie działa z nowszymi telefonami (albo działa różnie)... (mam porównanie z wersją 8.x.x.x)

W oparciu o to forum upgreadowałem firmware do wersji 3.3.x.x i różnica jest kolosalna - dużo lepsza responsywność, mniej bagów, telefony działają. Następnie w trybie DEV włączyłem sobie AndroidAuto i to też działa bez problemów. (Nie mam w tym samochodzie kamerki cofania, więc problemu z liniami nie znam, reszta działa dobrze - komendy głosowe, przycisk komendy pod AndroidAuto, itd itd) - wiadomo, że odpłatnie taką usługę można również wykonać w serwisie, ale na tym forum jak i w serwisie nie uzyskałem jasnej odpowiedzi, czy migracja do 7.x.x.x jest możliwa i czy ktoś mi ją wykona (oczywiście odpłatnie)

Teraz moje pytania. Wiem już, że:

 

1. Radio w wersji Gen1.1 nigdy nie będzie obsługiwać AppleCarPlay

2. Do wymiany na pewno są gniazda USB w samochodzie

 

Czy ktoś na tym forum z sukcesem przemigrował się na radio w wersji Gen 2.x i wymieniał porty USB lub zna temat ? Jeżeli tak, to czy jest szansa na jakiś manual z informacją:

 

1. Czy to w ogóle da się zrobić ? 

 

Jeżeli tak:

 

1. Jaki jest numer katalogowy radia, które należy kupić ?

2. Jaki jest numer katalogowy nowych portów (dwa porty USB bez karty SD) - gdzieś to jest na forum, ale fajnie byłoby to zebrać w jedno miejsce

3. Czy fizycznie wtyczki, które są w samochodzie będą pasować do radia nowszej generacji ?

3. Co z kodowaniem radia ? Czy soft DD4ALL (czy jakoś tak) i kabelek do OBD v1.5 wystarczy ? Czy może muszę odbić się o serwis ?

4. Zakładam, że w trybie deweloperskim po uruchomieniu radia, nawet jak nie mam CarPlay to mogę go włączyć w opcjach i działać będzie.

 

Z góry dziękuję za sugestie - jeżeli coś muszę doszczególnić to też proszę o info. 

Edytowane przez rafalkacprzyk
poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!