Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprzęgło i koło zamachowe


sebolubek

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni forumowicze posiadam Megankę BZOH 1.6 16v 81kW silnik K4M 858 z 2009r od kilku dni słyszalne jest popiskiwanie i chrobotanie z okolicy miski i sprzęgła. Obawiam się że to pada sprzęgło, przeszukiwałem wszystkie możliwe miejsca ze sprzęgłami i nigdzie nie znalazłem informacji czy jest to sprzęgło dwumasowe czy sztywne. Czy ktoś robił już samodzielnie wymianę i może podpowiedzieć coś ciekawego?

Edytowane przez sebolubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sebolubek napisał:

przeszukiwałem wszystkie możliwe miejsca ze sprzęgłami i nigdzie nie znalazłem informacji

czy jest to sprzęgło dwumasowe czy sztywne.

Jest tam sztywne sprzęgło ; 

RENAULT MEGANE 3 / 1.6 16V/ 110 KM / 81 kW BENZYNA (2008-OBECNIE) SPRZĘGŁA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, sebolubek napisał:

Oczywiście tylko muszę ogarnąć wiedzę co do zastosowanego sprzęgła


to, mając na uwadze dowolność w zamontowanych częściach jaka cechuje panów z reno, najpewniejszym wyjściem będzie wyjęcie go i dobranie odpowiednika w sklepie w którym kupujesz części. Nie będziesz mieć niespodzianek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak zrób, najpierw wyjmij, później zweryfikuj a na końcu kup. Oczywiście możesz w np. Inter Cars kupić wszystkie możliwe a później zbędne zwrócić bez jakichkolwiek dodatkowych kosztów, ale to chyba nie tędy droga. Wszystko do sprzęgła będziesz miał dostępne wszędzie, góra na drugi dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sebolubek napisał:

posiadam Megankę BZOH 1.6 16v 81kW silnik K4M 858 z 2009 r,

od kilku dni słyszalne jest popiskiwanie i chrobotanie z okolicy miski i sprzęgła.

W silnikach benzynowych z tym silnikiem na 100 % nie ma koła dwu-masowego,

Dwu - masa jest w silnikach  benzynowych 2,0, tak w megan II jak megan III ,

 ale koła dwu - masowe  są  praktycznie niezniszczalne,

Musiałbyś mocno katować auto, żeby je uszkodzić,

Popiskiwanie i chrobotanie z okolicy miski i sprzęgła, to za mało danych

aby zakwalifikować sprzęgło do wymiany. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!