Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane 1.6 16v


Grzesiek1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bylem oglądać Megane kombi 3 z silnikiem 1.6 16v 110km z 2014 w komisie, zrobiłem jazdę próbną i teraz pytanie czy pedal gazu reaguje u was tez tak z opóźnieniem tzn nie od samej góry gdy się naciska ? No i jak w praktyce jest z tym hamulcem postojowym elektrycznym oraz karta zamiast kluczyka. Z góry dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pedał reaguje normalnie, nie rozumiem o co chodzi drogi autorze ;) . Co do elektrycznego hamulca, to niestety nie mam. Karta jak karta, w życiu nie wrócę do zwyklego kluczyka. Zapominam o niej na tyle, że kiedy wsiadam do clio IV bez HF to często auto zostaje na parkingu z kartą w środku .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hamulec elektryczny super sprawa ,karty jeszcze lepsza.Też mam taką reakcję na pedał gazu.Mam nadzieję że przyczyną jest koło zmiennych faz.będę robił rozrząd za dwa tygodnie

to napiszę czy jest zmiana.Podejrzewam jeszcze przepustnicę gdy ją czyściłem to zauważyłem  że nie jest do końca zamknięta. Ogólnie megane 3 to dość przyjemne auto.Brakuje mi trochę komfortu .Ale pewnie bym tego nie odczuwał gdybym wcześniej nie jeździł peugeotem 407 SW.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2020 o 17:56, Grzesiek1980 napisał:

czy pedal gazu reaguje u was tez tak z opóźnieniem tzn nie od samej góry gdy się naciska ?

I już wiesz, że przepustnica nie pracuje idealnie. Masz argument do zbijania ceny. HF to rewelacja. Karta w dokumentach i nie myślę czy pojadę tym samochodem. Hamulec elektryczny w M3 potrafi być zawodny, ale są w nim mniejsze problemy niż w innych markach.

 

58 minut temu, colltom napisał:

nie odczuwał gdybym wcześniej nie jeździł peugeotem 407 SW.

Porównujesz dwie różne klasy. Stosowniejsze byłoby do 307.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pech chciał że nie ujeżdżałem 307 tylko 407 SW dwie sztuki,zdaje sobie sprawę że to inna klasa.Ps mimo to w megance można za mną usiąść(kierowca) ,w 407 SW było bardzo ciasno.I jeżeli chodzi o moc to również jestem pod wrażeniem jak dobrze 1.6 16V 110 km radzi sobie z tym samochodem.W peugeotach miałem 2.0 benzyna jeden 136km drugi 140 km i meganką jeździ się dynamiczniej.A podobno ten silnik to muł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, colltom napisał:

jestem pod wrażeniem jak dobrze 1.6 16V 110 km radzi sobie z tym samochodem.

I w dodatku ma obniżoną moc ze względu na ekologię. Tuner bez przeróbek daje mu o 8 KM więcej a to dużo jak dla pośredniego wtrysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jabrze napisał:

I w dodatku ma obniżoną moc ze względu na ekologię. Tuner bez przeróbek daje mu o 8 KM więcej a to dużo jak dla pośredniego wtrysku.

 

gdzie coś takiego można zrobić ? Mocy nigdy za dużo:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!