Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klimatyzacja - serwis i kilka pytań laika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Użytkuję swoją Megane od roku ( 1.616v), ale jest moje pierwsze auto z klimatyzacją. Po tym roku użytkownika mam do Was kilka pytań związanych z jej użytkowaniem.

1)serwis - co powinienem sprawdzic oddając do mechanika? Szczelność? Ciśnienie? Jakiś filtr tam jest, który powinno się wymieniać?

Chcę to zrobić kompleksowo i porządnie, aby latem nic mnie nie zaskoczyło nieprzyjemnego

2) jazda zimą (poniżej 6st.C) - staram się jeździć z włączoną klimą, aczkolwiek kompresor się nie załącza, tylko sam wentylator. Tak jest poprawnie? 

3)czy klima powinna pracować bezgłośnie? latem, po załączeniu klimy, wydobywał sie dziwny dźwięk, podobny do  pracującej lodówki - takie delikatne buczenie. Byłem u dwóch mechaników z ale niczego niepokojącego nie stwierdzili, aczkolwiek ja to słyszę :).  Nie mam porównania, dlatego pytam...

4) klima nie zawsze startowała po ponownym uruchomieniu silnika. W większości przypadków nadmuch skierowany był na klatkę piersiową, musiałem kombinować i zmieniać na auto, lub zmieniać strumień gdzieś indziej. Suma summarum, zacząłem ją wyłączać zanim zgasiłem silnik, aczkolwiek denerwujące to było. Coś sprawdzić? czy faktycznie powinno się wyłączać klimę przed zgaszeniem motoru?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr jest kabinowy, najlepiej wymieniać na węglowy. Wymiana raz dwa razy do roku jak jesteś alergikiem to po wiośnie i po jesieni. Jak jest syk na włączonej to jest nie szczelna, albo czynnika jest mało, albo to i to. Bez różnicy czy gasisz auto przed wyłączeniem klimatyzacji czy nie. Uzupełnij czynnik, i olej jak wszystko szczelne to wsio na ten moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!