Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej 2.0 benzyna


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy na wiosnę wymiana oliwy i chciał bym się dowiedzieć na czym jeździcie w swoich wozach? Megane 2 CC ph2 2.0 benzyna. Mam zamiar zalać Valvoline syn power lub maxlife 5w40. Jeździ ktoś na czymś takim? Ewentualnie co innego zalać? Przebieg niby 150 tys ale w 14 tetnim aucie wiadomo. Na razie nie spala oleju a zalany jest liquimoly 5w30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat w Peugeot 2.0 HDi jeździł na orlenowskim 5w30 i miał 300tys jak sprzedawał. producent nie ma większego znaczenia , w Cytrynie C5 od 5lat jeżdżę na Valvoline i jest ok. Może inaczej. Na jakiej lepkości jeździcie w tych silnikach? 

Wiem Andrzej że kiedyś ugryzłem Cię w kostkę i teraz próbujesz się mścić. Ale 5w40 czy 5w30 nie oznacza oleju syntetycznego tylko bazy olejowe z których został zrobiony. Pytanie zadałem bo to stary samochód i nie chciał bym ładować pieniędzy w oleje po 200 za bańkę skoro inni jeżdżą na olejach za 100zł. A co do marek to poczytaj karty specyfikacji naprawdę Polski SPECOL bije na głowę zagraniczną konkurencję. I już kilka razy miałem go zalać do Cytryny tylko z kim bym nie pogadał to straszy że to polskie i nieznane i tak jeżdżę na tym Valvoline choć na papierze jest słabszy od Specola a w sklepie droższy 

Zapomniałem dodać że autem jeździ mój syn z kolegami więc nawet myślałem o lepkości 5w50

Edytowane przez jackowskipatryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jackowskipatryk napisał:

Wiem Andrzej że kiedyś ugryzłem Cię w kostkę i teraz próbujesz się mścić.

O żadnym mszczeniu nie ma mowy,

Valvoline jest olejem markowym/sprawdzonym i dlatego go polecam,

Oleje słabszej jakości oprócz tego, że szybciej tracą swoje parametry, mają tendencję do ;

    - produkowania większej ilości zanieczyszczeń, które mają wpływ na;

          - zatykanie się odmy,
         - zatykanie dysz olejowych,

        -  zatykaniu kanałów olejowych,

To o czym piszesz, to znana wiedza i taka jest obecnie prawda ( Specol ), 

    - dopóki nie będzie konkretnych/sprawdzonych informacji, nie odważę się go polecać,

W ofercie renomowanych firm ;

    - np.; zmienolej, są marki : Millers, Amsoil, Fuchs, Liqui Moly, Valvoline i Motul,

   - elfa, castrola, mobila ; tam nie znajdziesz.

 

2 godziny temu, jackowskipatryk napisał:

Zapomniałem dodać że autem jeździ mój syn z kolegami więc nawet myślałem o lepkości 5w50

Jaki charakter maja te jego jazdy;

  - po papierosy do sklepu,

  - do kolegi ok;500 m jazdy,

  - czy w większości wypady za miasto???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!