Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Potrzebna pomoc w podłączeniu centralki czujników cofania Renault 0168


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od września jestem posiadaczem Megane 2 Ph2. Ostatnio zainteresowały mnie czujniki parkowania w tylnym zderzaku (nie sprawne). Dobrałem się do centralki w bagażniku lecz nie wszystkie przewody są podłączone. Podłączony jest buzzer, 4 kostki od czujników. Odcięta jest wiązka zaznaczona na zdjęciu. Z tego co wypatrzyłem czarny przewód szedł do masy, czerwony do lampy do światła cofania. Nie wiem gdzie podłączyc niebieskie przewody (od strony centralki wychodzi jeden niebieski, po drugiej stronie peszla są dwa niebieskie) Dodam że czujniki raczej nie są fabryczne, bo nie mam wyłącznika w podłokietniku ani nie namierzyłem śladów fabrycznej instalacji pod czujniki cofania pod tapicerką bagażnika. Auto z niemiec, w kraju jestem pierwszym właścicielem więc to raczej tam było dokładane. Z góry dziękuję za podpowiedzi. 

Screenshot_20200323_143230.jpg

IMG_20200323_155325.jpg

IMG_20200323_155310.jpg

Podłączyłem czerwony pod światło cofania, czarny pod masę. Niebieskiego nie podłączałem. Centralka ożyła, jednak po wrzuceniu wstecznego jest ciągły pisk. Zauważyłem ukruszenie na tej plastikowej części zderzaka gdzie jest czujnik. Możliwe że przez to widzi on ciągle przeszkodę? Czy ta część jest wymienialna czy trzeba wymieniać cały zderzak? Bo wydaje mi się że czujnik bezpośrednio nie wystaje ze zderzaka, tylko jest schowany za jakąś szybką czy czymś w tym stylu. 

IMG_20200324_142716.jpg

Edytowane przez Kaczor89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli jest to ciągły wysoki ton to jest to sygnalizacja usterki systemu, jeżeli niski ton to czujnik widzi bardzo blisko przeszkodę (<30cm).

Mam podobną przygodę, tyle że u mnie instalacja była już oryginalna.

 

Jeżeli chcesz w miarę po macoszemu wybadać czy czujniki działają, to po wrzuceniu wstecznego na samym zapłonie i aktywacji systemu powinno być słychać bardzo ciche "cykanie" z tych czujników (trzeba naprawdę się wsłuchać).

U mnie jeden nie cykał, przez co system na 99% widział awarie z tego powodu i odmawiał dalszego działania.

Jeżeli u Ciebie cykają wszystkie, to możliwe że gdzieś indziej jest usterka - wiem że system u mnie od razu odmawiał współpracy gdy miałem odłączony przełącznik w podłokietniku.

Czekam na nową czujkę, będę się odzywać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się poddałem. Po wymianie wszystkich czujników nadal był ten sam objaw. Wymieniłem więc centralkę (jakis najtańszy zestaw z allegro) i wszystko ożyło. Czujniki działają jak należy, metr od przeszkody zaczynają sygnalizować. Możliwe, że ten niebieski kabelek którego nie wiedziałem gdzie podłączyc był przyczyną. W nowej centralce mam tylko masę i przewód do światła cofania. Przewody i buzer wykorzystałem te co były poprowadzone po starej centralce, tylko trochę zabawy z lutownicą żeby podmienić wtyczki (wolałem to niż zwalać zderzak). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!