Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komputer pokładowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam Meganke z 2002 przywiezioną z Francji i też nie ma komputera jeśli chodzi o funkcje zużycia paliwa, dystansów. Oczywiście licznik przejechanych kilometrów jest cyfrowy, ale na tym koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale dziennikarze MOTORu nawet koło fachowców nie stali...

Kiedyś TVN TURBO było porównanie Scenica z Zafirą, prowadzący zarzucił Scenicowi, że daleko jest do przełączników nawiewu i trzeba się nachylać.

Albo miał źle ustawiony fotel, albo jest niewielkiego wzrostu, bo ja bez najmniejszego problemu dostaję do wszystkich przełączników bez odrywania pleców od oparcia fotela.

Zresztą jest wątek na forum o tym.

 

PS

Sorry nie wkleiło mi się, co miało :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam napisane - przez fachowców. Oni lepiej wiedzą.
nie kłóce sie tylko cytuje tygodnik MOTOR

To na chwile obecna masz dowód że twoich fachowców z tygodnika Motor Bronius bije wiedzą na głowe!

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o standard ale w wersji RT lub RXT

wilos-ja mam RXT i jakoś komputera nie zauważyłem :mrgreen:

Musisz chłopie naprawde pomyśleć zanim coś napiszesz a jak juz coś to chociaż sie nie kłóć :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wystarczy kupić liczniki z przystosowanym wyświetlaczem, manetkę od wycieraczek z przyciskiem (albo gdzieś indziej sobie przycisk zainstalować) i pociągnąć 2 kable od ECU i już masz komputer.

 

może jakieś głębsze info posiadasz jak to zrobić?? zabieram się za wymianę oświetlenia zegarów więc to dobry moment żeby wstawić wyświetlacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kiedyś TVN TURBO było porównanie Scenica z Zafirą, prowadzący zarzucił Scenicowi, że daleko jest do przełączników nawiewu i trzeba się nachylać.

Albo miał źle ustawiony fotel, albo jest niewielkiego wzrostu, bo ja bez najmniejszego problemu dostaję do wszystkich przełączników bez odrywania pleców od oparcia fotela.

Zresztą jest wątek na forum o tym.

 

no apropo tego <czerwona> goscia to jak gdzies kiedys czytałem to chyba rzeczywiście on w przeszłosci albo sprowadzał samochody niemieckie albo niemcy go opłacaja bo wszystkie samochody w poza niemieckimi sa be ;),

 

 

Poprawiłem bo pewnie to miał być cytat. Na forum piszemy polską czcionką - lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przeleciałem już kilka postów poruszających ten temat i... zastanawia mnie jedna rzecz..

"komputer pokładowy" - jest to potrzebne czy nie jest ?

Skoro wystarczy pociągnąć dwa kabelki do ECU (tylko że nie wiadomo gdzie) to po co osobny komputer do tego ? (średnie spalanie, etc)

A może francuzi zespolili poprostu "komputer pokładowy" z licznikiem i faktycznie dwa kabelki wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem, no jak nie <czerwona> tylko zauważ kolego że tam nadal są wymieniane 3 pojęcia- nie żebym się czepiał- ecu, komp pokładowy i licznik.

 

sergiu83, tak jest.
o taki potwierdzenie mi chodziło "tak jest" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!