Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Usterka ładowania akumulatora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Drodzy forumowicze potrzebuje pomocy z moim autem - Renault Megane 2 Sport ph2 06 rok silnik 2.0t. 

 

Wczoraj wróciłem do domu po przejechaniu około 60 km, wszystko było ok. Zostawiłem auto na 15 minut, wracam spowrotem i próbuje odpalić .

Rozrusznik zakręcił kilka razy, auto odpaliło i pochodziło dosłownie 2-5 sekund z działającym rozrusznikiem i zgasło.

Wyrzuciło przy tym check engine, komunikat usterka ładowania akumulatora, czasem świecąca również ikonka akumulatora na zegarach. A i jeszcze dziwna rzecz , w sumie dwie to komunikat "wrzuć N" mimo, że auto jest na luzie , druga to że po próbie odpalenia włącza się wentylator na drugim biegu i jedyna opcja żeby go wyłączyć do odpiąć kleme akumulatora.

 

oczywiscie temat już się przewinął u niektórych użytkowników Megane/scenica, ale u niektórych poszło gładko, a u innych mniej.

 

Co zrobiłem:

- odłączenie modułu UPC/ USM, sprawdzenie bezpieczników ( te które wyglądały podejrzanie wymieniłem), przedmuchanje kostek sprężonym powietrzem i popsikanie kontaktem

-  taka sama procedura jak wyżej została zrobiona ze sterownikiem (powietrze i kontakt)

- sprawdzenie napięcia na moim Aku - 12.11v

- podłączenie nowego Aku - nic nie dało 

- podpięcie kompa i zweryfikowanie problemu , wyskoczył błąd alternatora

 

Co chce zrobić: 

- mechanik polecił odłączyć + od altka i kostkę i spróbować odpalić 

- jak nie uda się to co wyżej pożyczyć od kogoś sterownik i spróbować odpalić 

 

Jak coś to żadnych zmian nie przyniosły rzeczy, które zrobiłem.

Odkręciłem + od alternatora , nie działa.

Odpialem wtyczkę od altka i odkręciłem + i dalej nic. 

Odkręciłem + od altka i nic.

Odłączyłem kostkę i odłączyłem + od altka i dalej nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję problem z kablami. Wentylator chłodnicy załączy się jak sterownik silnika straci łączność z czujnikiem temperatury cieczy. Błąd alternatora - ale jaki?

Do sprawdzenia wiązka do regulatora napięcia.

Wnioskuję: jakieś zwierzę było pod maską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwierzę na pewno nie. Auto jest garażowane, praktycznie nie stoi na dworze. 

 

Jeszcze jak holowalem samochód to wyskoczył mi komunikat usterka hamulców...

Okazało się, że kable której odchodzą od jednej z 3 kostek się połamały i elektryk musiał polutować i teraz wszystko działa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!