Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Luz lewarka zmiany biegów 1.5dCi PK6


lukasgda

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

ponieważ nie znalazłem podobnego postu na forum, postanowiłem założyć nowy temat. Z reguły problem miały skrzynie manualne 5-biegowe.

Zauważyłem, że w mojej Megance 1.5 dCi K9k - 110KM - skrzynia manualna PK6, zrobił się ponad normatywny luz na lewarku dźwigni zmiany biegów.

Zdjąłem osłonę lewarka  i rzeczywiście zauważalny jest luz na tej tulei kulowej. Z tego co wiem nie ma zestawów naprawczych, czy ktoś może borykał się z podobnym problemem?

 

Dzięki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drżenie czasami występuje, nie jest to bardzo powtarzalne. Myślę, że to jest ten sam problem - lewarek powinien być w miarę sztywno usytuowany. Innego luzu nie dojrzałem, jak ten pod osłoną lewarka, który widać gołym okiem. Ta tuleja podejrzewam się wytarła.

Kwestia czy kupić część używaną, która również może być zużyta. Podejrzewam, że w ASO występuje jako kompletny element i mało nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie poglądowe. Mam na myśli ten element. Jest chyba zintegrowany z drążkiem, chciałem sobie zaoszczędzić pracy żeby dwa razy nie demontować.

Podejrzewam, że trzeba zwalić tunel środkowy i może uda się wypiąć linki nie wchodząc pod auto (hipotetycznie, nigdy tego nie robiłem).1045112223_Zrzutekranu2020-04-14o11_03_55.thumb.png.14196540ce5c38dcb1b242fa9034e67b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jak zdemontujesz to nic nie da bo tej kulki chyba nie da się osobno kupić a jak to jest odlew razem z drążkiem to nawet nie dorobisz. 
 

kiedyś wymieniając filtr kabinowy odpaliłem samochód i miałem wrażenie ze największy hałas od drążka pochodzi zza przegrody kabinowej czyli po stronie silnika jednak. Tak jakby coś na styku linki i przegrody stukało przez rezonans silnika. 

Edytowane przez Niewiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem filmik na YT jak można za pomocą gumowej podkładki ten luz zniwelować. Autor mówi, że wibracje lewarka ustały.

https://drive.google.com/file/d/1sjmsIlHmu6b5N_CtsUTFTk5K_t9IQxvY/view

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!